Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 13:44
 
Keçiören'de Çocuklar Origami İle Tanıştılar
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla düzenledikleri programla 9-14 yaş grubu görme engelli çocukları “Origami Kâğıt Katlama Sanatı” ile tanıştırdıklarını belirtti.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Çocuklar Origami İle Tanıştılar

Keçiören Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü Engelli Danışma Merkezi tarafından 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikle 9-14 yaş arası görme engelli çocuklar Japon Vakfı’ndaki origami atölye çalışmasına katılma fırsatı buldular. Çocuklar, eğitmenler eşliğinde Japon kültürünün en bilinen sanatlarından olan origami kâğıt katlama sanatı ile tanışarak kâğıttan bardak, samuray şapkası ve kayık yaptılar.

Origami atölye çalışmasının görme engelli çocuklardaki kavrama yeteneğini geliştirdiğini söyleyen Başkan Altınok, “Origami kâğıt katlama faaliyeti yavrularımızın el ve göz koordinasyonu ile beyin kasları arasındaki iletişimi geliştirmek için birçok eğitim kurumunda öğrenmeyi öğretme aracı olarak kullanılıyor. Biz de bu özel haftada yavrularımızı bu sanatla buluşturmak istedik” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Çocuklar, Origami, İle, Tanıştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı