Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 19:33
 
Keçiören'de Gazozuna Maçlar Başladı
Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvası, Gümüşdere Ihlamur Vadisi Halı Saha Tesislerinde Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın başlama vuruşuyla start aldı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Gazozuna Maçlar Başladı

Mahallelerin sosyalleşmesine ve kaynaşmasına vesile olmak için eski bir geleneğin tekrar canlandırıldığı mahaller arası futbol turnuvasının ilk maçı Güçlükaya Mahallesi ile Adnan Menderes Mahallesi arasında oynanan maçla başladı.  İlk defa bu sene düzenlenen turnuvanın ilk maçında Adnan Menderes Mahallesi  maçı,  4- 3 kazandı.

TEKNİK DİREKTÖRLER MAHALLE ESNAFINDAN

"Topu patlatan parasını öder, anne - baba çağırdığında maç biter" gibi 90'lı yılların maç kurallarının yeniden hatırlatıldığı maçı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, muhtarlar ve aileler birlikte izledi. Bir ay sürecek ve 51 mahalleden 8 -15 yaş arası çocukların katılacağı turnuva, eleme usulü ilerleyecek. 6'şar kişilik takımlar mahalleler arası tatlı rekabeti sahaya taşırken, yenen de yenilen de gazozla serinleyecek. 20'şer dakikalık iki devre halinde oynanan maçların teknik direktörlüklerini ise mahalle esnafları gönüllü yapıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Gazozuna, Maçlar, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı