Haber Detayı
28 Mart 2018 - Çarşamba 01:52
 
Keçiören'de İş Kulübü'nün Açılışını Sarıeroğlu Yaptı
Keçiören Belediyesi ve İŞ-KUR Genel Müdürlüğü iş birliği ile istihdama katkı sağlaması hedefiyle faaliyetlerini yürüten İŞ-KUR Keçiören İş Kulübünün açılışını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de İş Kulübü'nün Açılışını Sarıeroğlu Yaptı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Bakanlık Müsteşarı Ahmet Erdem, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İŞ-KUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Şükrü Özek'in katıldığı açılışta Sarıeroğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde artı iki istihdam hedefiyle 2018 yılında yolumuza devam ediyoruz. Bu bağlamda İŞKUR, ülkemizin gelişim ve değişim hızıyla birlikte hizmet alanındaki etkili ve verimli çalışmaları artırıp, kurumsal kapasitesini güçlendiren bir inisiyatif almış durumda... Arka arkaya iş birliği protokollerimizi imzalıyoruz. TOBB ile güçlü bir mesleki eğitim protokolü imzaladık. Önümüzdeki dönemde iş gücü piyasamızın ihtiyaçlarına, taleplerine uygun olarak yeni formatlarda bir mesleki eğitim anlayışını hayata geçireceğiz. Önümüzdeki günlerde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonumuzla iş kolu bazlı yine güçlü bir iş birliği protokolümüzü imzalayacağız." dedi.

Meslek bilgi merkezi, mesleki yönelim test uygulama birimi, bireysel görüşme birimi, iş kulübü eğitimi uygulama birimi bölümlerinden oluşan merkezde özgeçmiş hazırlama, iş arama teknikleri, doğru işçiyle doğru işi buluşturma konularında da katılımcılara bilgi veriliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, İş, Kulübü'nün, Açılışını, Sarıeroğlu, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı