Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 11:55
 
Keçiören'de, Kadına Yapılan Şiddet Protesto Edildi
Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü programına katılan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İslam, insanlık ve medeniyet tarihine baktığımızda kadının baş tacı olduğunu görürüz. Sebebi ne olursa olsun şiddetin mazereti olmaz, haklı şiddet yoktur, şiddet acizliktir” dedi.
Keçiören Haberi
Keçiören'de, Kadına Yapılan Şiddet Protesto Edildi

Keçiören Belediyesi önünde düzenlenen programa Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Arif Aksu, AK Parti Keçiören Kadın Kolları Başkanı Şule Ateş, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“KADIN BAŞTACIDIR”

Kadınlara zalimce zulmün son bulması ve çığlıklarının duyulması için farkındalık kapsamında bu etkinliği düzenlediklerini ifade eden Başkan Turgut Altınok, “Suç kayıtlarına baktığımız zaman aile içi kadına ve çocuğa yönelik şiddetin maalesef ilk sırada olduğunu görüyoruz. Oysa Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) hadisinde ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ buyuruyor. İslam, insanlık ve medeniyet tarihine baktığımızda kadının baş tacı olduğunu görürüz. Sebebi ne olursa olsun şiddetin mazereti olmaz, haklı şiddet yoktur, şiddet acizliktir” dedi.

“COĞRAFYAMIZIN ADI ‘ANA’DOLU”

Kadının medeniyet tarihi boyunca devlet yönetiminde önemli görevler aldığını hatırlatan Altınok, “Milli mücadele döneminde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında da ferasetleri, emekleri, gayretleri, mücadeleleri büyüktür. Çileler çekerek bu ülkenin kuruluş ve kurtuluşunda önemli rol oynamışlardır. Coğrafyamızın adı Anadolu’dur. Analar sayesinde bu coğrafya geçilmez olmuştur. Yiğit anaları, kahraman kadınları, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve minnetle tekrar anıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de,, Kadına, Yapılan, Şiddet, Protesto, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı