Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 22:43
 
Keçiören'de Peşaver Şehitleri Unutulmadı
Keçiören Belediyesi tarafından 16 Aralık 2014 tarihinde bir okula düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Peşaverli gençlerin anısına yapılan anıtta düzenlenen anma töreni duygusal anlara sahne oldu.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Peşaver Şehitleri Unutulmadı

Peşaver'deki Ordu Devlet Okulu'na düzenlenen terör saldırısında şehit olan öğrencilere ve öğretmenlere saygı göstermek amacıyla düzenlenen anma töreninde Pakistan Büyükelçiliği çalışanları ve  aileleri hatıra ormanına çiçek koyarak dua ettiler.

"Pakistan halkının acılarını paylaşıyoruz" diyen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,"Peşaver'deki terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybedenler için olayın hemen ardından Ocak ayında bir program düzenleyerek 145 fidan dikmiştik.  Bu fikir bize AK Parti Keçiören İlçe Gençlik Kollarından gelmişti. Birlikte yapılan bu program çok anlamlı bir çalışmaydı. Onların anısını yaşatacak bu fidanlarla mesajımızı vermiştik, bir kez daha terör bir insanlık suçudur diyor, bu belanın ancak ülkeler arası iş birliği ile çözülebileceğini vurguluyoruz. Terör saldırılarıyla hayatını kaybedenleri  saygıyla anıyor, terörü binlerce kez lanetliyoruz." diye konuştu.

Keçiören Belediyesi tarafından AK Parti Hatıra Ormanına her bir şehit için 145 ağaç dikilmiş Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi, "AK Parti Hatıra Ormanına dikilen bu 145 ağaç güçlü Türk desteğini hatırlatacak ve Pakistan-Türkiye kardeşliğinin canlı bir örneği olacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Keçiören'de, Peşaver, Şehitleri, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı