Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 23:10
 
Keçiören'de Şehit Eren Bülbül Parkı Açıldı
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Çaldıran Mahallesi’nde yeni yapılan Şehit Eren Bülbül Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Şehit Eren Bülbül Parkı Açıldı

 Altınok, “PKK'lı hain teröristlerin yerini gösterdiği için şehit edilen çocuk yaştaki bir kahramandır, bir vatan evladıdır Eren Bülbül. Ülkesine, devletine ve milletine sahip çıkan, o sorumluluğu yüreğinde taşıyan Eren Bülbül’e Yüce Rabbim’den rahmet diliyorum. Allah ailesine sabır versin.” dedi.

Keçiören Belediyesi tarafından Çaldıran Mahallesi’nde inşa edilen, içerisinde ağaçlandırma sahası ve oturma alanlarının bulunduğu Şehit Eren Bülbül Parkı’nın açılışına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

ŞEHİTLERİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ”

Açılışta katılımcılara hitaben konuşan Başkan Altınok, çocuk yaşta vatan uğruna şehit olan Eren Bülbül’ün kahramanlığını anımsatarak, “Şair diyor ki, ‘Olmaya vatan yahşi ölmeye vatan yahşi.’ Yani olmaya da ölmeye de vatan lazım.  Mehmet Akif de diyor ki, ‘Şehitlerine sahip çıkmayan devletlerin, bir gün toprakları uğruna şehit olacak kimse kalmayacaktır.’ İşte biz Türk milleti olarak şehitlerimize sahip çıkarak onları sonsuza kadar yaşatıyoruz. Bu topraklarda yaşayan herkes bu güzel toprakları şehitlerimize ve gazilerimize borçludur.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Şehit, Eren, Bülbül, Parkı, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı