Haber Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 19:07
 
Keçiören'e 80 m Uzunluğunda Merdiven Yapılıyor
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Basınevleri Mahallesi’nde yürütülen çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları kapsamında 80 metre uzunluğundaki merdiven yapımının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.
Keçiören Haberi
Keçiören'e 80 m Uzunluğunda Merdiven Yapılıyor

Altınok, “Lavanta Sokak’ta bulunan bu alandaki metruk gecekonduları yıkarak ağaçlandırma, çevre düzenleme ve aynı zamanda merdiven yapımına başladık. Gecekondular kenti Keçiören’i modern bir ilçe haline getirdik. Bu şehrin hizmetkârı olmaya devam ediyoruz” dedi.

ÇEVRE DÜZENLEME VE AĞAÇLANDIRMA YAPILACAK

Vatandaşların evlerine rahat ulaşabilmesi ilçenin birçok noktasında dik yokuşlu alanlara merdiven yapan Keçiören Belediyesi, aynı zamanda bu alanlarda çevre düzenleme ve peyzaj çalışması da yürütüyor. Bu kapsamda Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Basınevleri Mahallesi Lavanta Sokak’ta inşa ettiği 80 metre uzunluğundaki merdivenin yapımı da devam ediyor.

KEÇİÖREN’İ GEZİLİP GÖRÜLECEK İLÇELER LİSTESİNE SOKTUK

Yeni yapılaşmalarla birlikte ilçe sınırlarının genişlediğini, modern şehirleşme anlayışıyla ve kentsel dönüşümle de Keçiören’in daha estettik bir görünüme kavuştuğunu kaydeden Altınok, “Çocukken Keçiören’de gezecek yer olmadığından Kuğulu Park’a veya Gençlik Parkı’na gezmeye giderdik. Ama gün geldi, Keçiören’e hizmetkâr olduk, ortaya koyduğumuz hizmetlerle ve eserlerle Keçiören’i gezilip görülecek ilçeler listesine soktuk” ifadelerini kullandı.

Altınok, görüntü kirliliğini ortadan kaldırılarak daha düzenli ve daha yeşil Keçiören inşa edildiğini de ifade ederek, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmetin seferber edildiğini söyledi.

BAĞLUM’DA YENİ YOL YAPIM ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Bu arada Keçiören Belediyesi Bağlum Karakaya ve Hisar mahallelerinde yeni yol yapım çalışması başlattı. Yol yapımı tamamlandığında burada bulunan yeni yerleşim yerlerine ulaşım daha kolay sağlanacak.​

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'e, 80, m, Uzunluğunda, Merdiven, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı