Haber Detayı
23 Temmuz 2021 - Cuma 08:21
 
Keçiören Huzurevi'nde Bayram Mutluluğu
Keçiören Tepebaşı Mahallesinde hizmet veren huzurevinin bahçesi bayram kutlama programı düzenlendi.
Keçiören Haberi
Keçiören Huzurevi'nde Bayram Mutluluğu

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren huzurevindeki yaşlıların Kurban Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Bir bayrama daha bizleri eriştiren Rabbime binlerce şükürler olsun. Bu mübarek Kurban Bayramının milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar ve güzellikler getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlar birlik demektir, vuslat demektir, beraberlik demektir, saygı ve sevgi demektir. Kurban bayramı, kurban kesmek suretiyle Rabbimize olan sevgimizin, saygımızın ve inancımızın bir nişanesidir. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği müstesna ve istisna günlerdir.” dedi.

Keçiören Tepebaşı Mahallesinde hizmet veren huzurevinin bahçesi bayram kutlama programı için sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak hazırlanırken, alana kurulan masalarda misafir edilen yaşlılara çeşitli ikramlarda  bulunuldu.

 

“HER BİRİNİZ BİR CENNET KÖŞESİSİNİZ”

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yaşlılara yönelik yaptığı konuşmada her bir yaşlının bayramını tek tek kutlayarak şunları söyledi:

“Biz çok şanslıyız, huzurevimizde analarımız ve babalarımız var… Bu mübarek günü sizlerle birlikte yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Huzurevimizi kuran, bu güzel mekâna geçmişten günümüze kadar hizmeti olan herkesten Allah razı olsun. Bu mekânda yaşayan ve bu mekânda hakka yürüyen tüm ana ve babalarımıza da yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Her biriniz bir cennet köşesisiniz. Burada gönüller saf, gönüller harbi, gönüller samimi, gönüller hasbi olacak. Bu bizim vicdani, insani ve Rabbime olan borcumuzdur. Burada çalışan arkadaşlarımıza da her zaman söylüyorum, ‘yaşlılarımızın kıyafetleri pırıl pırıl olacak, yedikleri yiyecekler birinci sınıf en kaliteli ürünlerden yapılacak’ diye… Huzur evimizde bir de güçlendirme çalışması yaparak Türkiye'nin en güzel, en mutlu huzurevini inşa edeceğiz. Huzurevine yaptığımız hizmetlerin karşılığını Rabbim bize misliyle veriyor, belediyemizi bereketlendiriyor. Sizin gönlünüz altın ve pırlantadan daha kıymetli, hepsinden daha büyük ebedi zenginliktir.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Huzurevi'nde, Bayram, Mutluluğu,
Yorumlar
Haber Yazılımı