Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 22:49
 
Keçiören Şehir Kimliğine Turgut Altınok Damgası!
Keçiören Belediyesi, sürdürülebilir bir kentsel gelişim sağlama hedefiyle Keçiören`de görüntü kirliliği oluşturan, risk taşıyan ve insanların yaşam kalitesini tehdit eden gecekondu yıkımlarına devam ediyor.
Keçiören Haberi
Keçiören Şehir Kimliğine Turgut Altınok Damgası!

Emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan gecekonduların yıkımına devam ettiklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çarpık kentleşmenin önüne geçmek ve Keçiören’i riskli yapılardan arındırmak için Nisan ayından bu yana 840 gecekondunun yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Keçiören’de hiç gecekondu bırakmama hedefiyle çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Keçiören Belediyesi ekipleri çalışmalarını 51 mahallede sürdürüyor. 2019 yılının sonuna kadar bin gecekondunun yıkımı hedefleniyor.

Gecekondu sorununu Türkiye’nin gündemine ilk kez 1994’te göreve geldiklerinde getirdiklerini dile getiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “İlk görev dönemimizde Keçiören, gecekondu şehri olarak anılıyordu, çarpık kentleşme, sorunlarla baş başa bırakılmış insanlar ve başkentin şehir kimliğine yakışmayan bir görüntü vardı.  O zaman yaşanabilir, modern bir Keçiören inşa edeceğiz diye yola çıktık ve Keçiören markasını yarattık, bugün de bu amaçtan şaşmayacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Şehir, Kimliğine, Turgut, Altınok, Damgası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı