Haber Detayı
07 Mayıs 2013 - Salı 20:19
 
Keçiören AK Parti'de Yoğun Çalışma
AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı 51 mahalle başkanı ile Sandık Esaslı Mahalle Başkanları toplantısı yaptı..
Keçiören Haberi
Keçiören AK Parti'de Yoğun Çalışma

Seçimlerin siyasi partilerin test edildiği, icraatların oylandığı, gelecekle ilgili projelerin tartıldığı en önemli gösterge olduğunu ifade eden AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, "Sandık, millet iradesinin tecelli ettiği yerdir. Sandıktan çıkan sonuçlarla millet iradesi TBMM temsil edilir, millet iradesi yerel yönetimlerde temsil edilir" dedi.

AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı 51 mahalle başkanı ile Sandık Esaslı Mahalle Başkanları toplantısı yaparak durum değerlendirmesi yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, "2002’de iktidara gelen AK Parti’nin ilk dönemi ülkeyi krizlerden ve darboğazlardan kurtarmak, yönetilebilir bir Türkiye’ oluşturmak amacını taşıyordu. Tüm ekonomik dengelerin altüst olduğu, hazinenin boşaldığı, dış borçların ödenemez noktaya geldiği bir ülke haline gelmiştik. Avrupalıların Osmanlı'nın son döneminde bahsettiği "Hasta adam" yaftası, maalesef ülkemiz için de söylenmeye başlamıştı. Seçimleri kazanan AK Parti, hastayı yaşatmak ve ayağa kaldırmak için bir mücadele vermeye başladı. Bozulan dengeleri düzeltmek, ekonomik ve siyasi istikrarı sağlamak hükümetin önünde duran ilk görevdi. Paradan 6 sıfırın atılmasından enflasyonun düşürülmesine, dış ticaret hacmi ve yabancı yatırım miktarının arttırılmasına kadar birçok gelişmeler bu süreç içinde gerçekleşti. Türkiye özellikle ekonomik açıdan rahat bir nefes aldı. AK Parti hükümetinin ikinci döneminde, iktidara musallat olan karanlık odakları, vesayetçi anlayışları, gayrı demokratik güç merkezlerini etkisizleştirerek, siyaset kurumunu güçlendirmek öne çıktı. Özellikle 2010 yılında yapılan Referandumdan sonra Türkiye vesayet sisteminden kurtulmuş ve her açıdan bir yükselme trendine girmiştir" dedi.

DÜNDE YAPILAN DÜNDE KALMIŞTIR, YENİ İŞLER YAPMAK GEREKİYOR

Dünde yapılanlara övünmenin hiçbir anlamı olmadığını ifade eden AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, "Eğer dünde takılıp kalırsak, geleceği yakalayamayız. İnsanlar sürekli olarak bizlerden yeni şeyler beklemektedir. Eğer yeniliği, eğer dönüşümü yakalayabilirsek bu millet bize verdiği desteği devam ettirir. Bir de insanlar tercihlerini sizden yana yapmışlarsa, sandıkta bu insanların tercihlerine sahip çıkmanız gerekmektedir. Eğer sandıklarda oylar yanlış sayılırsa, eğer sandıklarda insanların tercihleri yanlış yerlere yönlendirilirse bu bir vebaldir. Sandıklarda görevli olan arkadaşlarımız son tercih noktası olan Sandığa sahip çıkma mecburiyeti vardır. Bizler sandıkları sadece vakit geçirmek, üçbeş kuruş almak için gitmeyeceğiz. Sandıklarda görevli arkadaşlarımız, toplumumuzun geleceğinin belirlendiği günde yapılaması gereken işleri en güzel şekilde yapmak durumundadırlar" dedi.

MİLLET İRADESİ, DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZİDİR

Türkiye'nin demokrasi geçmişinde açık oylama, gizli tasniflerin bulunduğunu sözlerine ekleyen AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, "Sandık Yönetim Kurulunun seçimlere kadar her hafta düzenli toplantılar yapması gerekmektedir. Ayrıca her ay mahallelerimiz üye artışlarını oran ve sayısal olarak değerlendirmesi gerekmektedir.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Keçiören, İlçe, Başkanlığı, 51, mahalle, başkanı, Sandık, Esaslı, Mah
Yorumlar
Haber Yazılımı