Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 02:39
 
Keçiören Belediyesi, Ayvalı'da İftar Programı Düzenledi
Her yıl Ramazan ayında Keçiörenlilere birlikte oruç açma sevinci yaşatan mahalle iftarları geleneği sürüyor. Keçiören Belediyesi’nin iftar sofrası Ramazan ayının 8’inci gününde Ayvalı Mahallesi’nde kuruldu.
Keçiören Haberi
Keçiören Belediyesi, Ayvalı'da İftar Programı Düzenledi

Ayvalı Kapalı Pazar Yeri’nde verilen iftar yemeği her yaştan mahalleliyi aynı sofra etrafında buluşturdu. İftara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı Mahpeyker Sert ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Tunçbilek de katıldı.

AKRABAYA, KOMŞUYA SAHİP ÇIKALIM

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başlayan iftar programında konuşan Mustafa Ak, “Hepinizin iftarı, Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun. Bu mübarek ay bereketiyle, rahmetiyle, mağfiretiyle geldi. Yaşlı, genç, çoluk çocuk aynı sofrada orucumuzu açıyoruz. Sizin mahallenize gelip size misafir olduk. Tutmuş olduğunuz oruçları, yapmış olduğunuz ibadetleri Allah kabul etsin” dedi. Başkan Ak, Ramazan ayında herkesi başta akrabaları olmak üzere komşularına ve ihtiyaç sahiplerine sahip çıkmaya davet ederek, “Zenginlerimiz sofralarında mutlaka bir fakiri doyurmalı. Hepimizin birbiri üzerinde hakları var. O yüzden birbirimize yardım edip birbirimiz için dua edelim. Terörü lanetliyoruz. Bu mübarek ayda yapılan terör saldırıları, terörün dini imanı olmadığının kanıtıdır. Teröristlere ve onların destekçilerine lanet olsun. Cenab-ı Allah Kahhar sıfatı ile onları yaksın inşallah” mesajını verdi.

İftar yemeğinin ardından toplu olarak dua edilirken, program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Her, yıl, Ramazan, ayında, Keçiörenlilere, birlikte, oruç, açma, sevinci, yaşata
Yorumlar
Haber Yazılımı