Haber Detayı
02 Eylül 2016 - Cuma 00:48
 
Keçiören Belediyesi Yaşlı Hoteli'ne Büyük İlgi
Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumda mutluluğu ve huzuru arttırdığına inanan Keçiören Belediyesi'nin 2013 yılında hizmete sunduğu yaşlı oteli vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
Keçiören Haberi
Keçiören Belediyesi Yaşlı Hoteli'ne Büyük İlgi

Yaşlı Oteli, hem ev konforu sağladığı yaşlı insanlara yaşamlarını huzur içinde sürdürebilecekleri bir sosyal çevre sunuyor, hem de ailelere yaşlı yakınlarını gözleri arkada kalmadan güvenle bırakabilecekleri bir mekan sağlıyor.


SAATLİK VEYA GÜNLÜK KONAKLAMA HİZMETİ
Keçiören Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı içinde yaşlılara dönük hizmetlerinin devamı niteliğinde olan Yaşlı Oteli’nde, profesyonel gözetmenler eşliğinde ailelerin tercihine göre saatlik ağırlama veya beş günlük konaklama şeklinde bakım hizmeti veriliyor. Yaşlı Oteli, yaşlı akrabasını ve yakınını evde yalnız bırakamadığı için kendine zaman ayıramayan, işlerini yeterince takip edemeyen, alışveriş vb. yaşamsal etkinliklerini istediği düzeyde yürütemeyen aile bireylerini de rahatlatıyor.
Kültürel değerleri yeni nesillere aktaran, deneyimleriyle bizlere ışık tutan yaşlılarımıza hak ettikleri değeri vermeyi amaçladıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Nasıl yerleri sizin evinizin başköşesindeyse, bizim de başımızın üstünde. Şehir hayatının koşturmacası, geçim sıkıntısı telaşıyla ailede her iki bireyin de çalışması gibi durumlarla karşılaşan yaşlılarımız bazen yalnız kalıyor. Biz onlara yalnızlıklarını unutturacak, sizin kadar iyi bakacak bir hizmeti devreye soktuk. Yaşlı Otelimiz sizin meşgul olduğunuz zamanlarda onlarla ilgilenecek” mesajını verdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sosyal, yardımlaşma, dayanışmanın, toplumda, mutluluğu, huzuru, arttırdığına, in
Yorumlar
Haber Yazılımı