Haber Detayı
03 Aralık 2016 - Cumartesi 22:45
 
Keçiören Metrosu, 2017 Ocak Ayında Açılacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 500 milyon TL’lik bir yatırımla Ankara’da hayata geçirilen otomotiv ticaret ve yaşam merkezi Otonomi’nin açılışını yaptı.
Keçiören Haberi
Keçiören Metrosu, 2017 Ocak Ayında Açılacak

Açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Otonomi’nin sadece otomobil alınıp satılan bir yer değil, on binlerce insanın her gün gelip vakit geçireceği bir yaşam alanı olduğunu belirterek, “500 trilyon harcama yapılmış. Alt yapı buna dahil değil. Belediye de alt yapıya 15 trilyon harcamış. 551 tane dükkan var. Her bir dükkan bir ekmek kapısı. Bütün işlemler de burada hal olacak. Buradan Ankara’ya ücretsiz servis olacak. Önümüzdeki yıllarda metroyu da yapacağız. Burası Ankara’ya çok daha yakınlaşmış olacak” dedi.

Eskiden Ankara’nın “kışın bir bulutun altında nefes almak” anlamına geldiğini hatırlatan Başbakan Yıldırım, “Bugün Ankara yaşanacak bir şehir oldu. Ankaralının yüzde 98’i doğalgaz kullanıyor. Otobüslerin de yüzde 80’i gazla çalışıyor. Bölünmüş yol uzunluğunu 14 yılda Ankara’da ikiye katladık. 30 köprü ve viyadük yaptık. Ankara sadece Türkiye’nin değil hızlı trenin de başkenti oluyor. 2 yıl sonra Başkentray hizmete girmiş olacak” diye konuştu. Bu arada Yıldırım, Keçiören-Tandoğan Metrosunu’nun açılışının önümüzdeki ay yapılacağını da bildirdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, 500, milyon, TL’lik, bir, yatırımla, Anka
Yorumlar
Haber Yazılımı