Haber Detayı
08 Kasım 2016 - Salı 22:26
 
Keçiören Metrosu 2017 Yılı Başında Açılıyor
Keçiören trafiğini yüzde 40 oranında rahatlatması beklenen ve ilçeye ikinci giriş kapısı niteliğini taşıyan Yavuz Sultan Selim Bulvarı’nın açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda Ankaralı katıldı.
Keçiören Haberi
Keçiören Metrosu 2017 Yılı Başında Açılıyor

Başbakan Binali Yıldırım açılış töreninde yaptığı konuşmasında, Keçiören’in ulaşım sorununu hafifletmek için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “31 Ağustos’ta Keçiören Metrosu’nun test sürüşlerine başladık. Yakın zamanda sene başından itibaren Keçiören Metrosu hizmete giriyor, ulaşım çilesi sona eriyor. Bütün Keçiörenliler sevinecek, ama iki genç üzülecek. Yazdıkları tweet’te diyor ki ‘Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun, hiç bitmesin’. Metro bitiyor, ama sizin aşkınız hiç bitmesin gençler” diye konuştu. Açılışını yaptıkları Yavuz Sultan Selim Bulvarı’nın Selçuklu, Gülhane ve Basın caddelerinin kesişiminden başladığına işaret eden Başbakan Yıldırım, “Bulvar 2 şeritli gidiş ve geliş olarak tamamlandı. Trafik yüzde 40 oranında rahatlayacak. Fatih Köprüsü’nün yükü alınacak. Keçiören’in alternatif çıkışı yoktu, ama bu bulvarla alternatif çıkışı da olmuş olacak” dedi.

Bugün 88 projenin toplu açılışını yaptıklarına dikkat çeken Başbakan, “Ankara için helal olsun, daha fazlasına layık. Biz sizler için bütün şehirlere örnek olacak şekilde şehircilik çalışması yapıyoruz. Bugün Dünya Şehircilik Günü. Bu anlamda ayrıca mutluluk yaşıyoruz. Ankara’yı hızlı tren ağlarının merkezi yapacağız” mesajını verdi. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokol heyeti kurdele keserek açılışı gerçekleştirdi. Tören sırasında ayrıca sinevizyondan açılışı yapılan tesislere canlı bağlantı da yapıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, trafiğini, yüzde, 40, oranında, rahatlatması, beklenen, ilçeye, ikinci
Yorumlar
Haber Yazılımı