Haber Detayı
22 Eylül 2016 - Perşembe 10:39
 
Keçiören Muhtarlarına Tablet Bilgisiyar Dağıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatından sonra Muhtar İşleri Müdürlüğü'nü ilk kuran belediye olan Keçiören Belediyesi, Mobil Muhtar Uygulaması(Muhtar Otomasyon sistemi) kapsamında 51 mahalle muhtarına tablet bilgisayar dağıttı.
Keçiören Haberi
Keçiören Muhtarlarına Tablet Bilgisiyar Dağıtıldı

Daha önce ilçedeki bütün muhtarlara Mobil Muhtar Uygulaması ve İçişleri Bakanlığı Muhtarlık Bilgi Sistemi hakkında eğitim veren Keçiören Belediyesi, son olarak Estergon Kalesi Kümbet Katı’nda düzenlediği “Keçiören Muhtarlar İstişare Toplantısı” ile mahalle muhtarlarını bir araya getirdi. Toplantıya muhtarların yanı sıra Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Gürcan ve Keçiören Müftüsü İhsan İlhan da katıldı.

KEÇİÖREN’İ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ 

Göreve geldiğinde Keçiören’i muhtarlar ile birlikte yöneteceği sözünü verdiğini hatırlatan Mustafa Ak, “Bugün Keçiören’i birlikte yönetiyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeden bütün mahallelerimize eşit hizmet götürüyoruz. Daha önce eğitimini aldığınız Mobil Muhtar Uygulaması’nın sonucu olarak bugün size tablet bilgisayarlarınızın dağıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi. Toplantıda muhtarların mahalleleri ile ilgili istişare yapma imkanı da bulduklarını belirten Başkan Ak, “15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında birlikteydik. Vatanımıza, milletimize geçmiş olsun. Bu hain darbe girişimini milletimizin dik duruşu sayesinde atlattık. Bugün milli şuurumuz gelişti. Saygı, sevgi ön plana çıktı. Farklı fikirlerimiz olabilir, ayrılıklar felaket, birlikler rahmettir. Keçiören için hayırlı hizmetlerimiz inşallah devam edecek” diye konuştu.

İSTEK VE ÖNERİLERİNİ İLETTİLER

Kaymakam Bulut ise, Keçiören’de 22 Temmuz’da görev başı yaptığına dikkat çekerek, “Ankara’nın en güzel ilçesinde çalışmak benim için gurur kaynağıdır. İç Anadolu’nun bir mozaiği olan Keçiören’de sizlerle birlikte çalışacak olmaktan dolayı mutluyum. Allah bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah” mesajını verdi. Konuşmaların ardından Bilgi İşlem Müdürü Hakan Karaca Mobil Muhtar Uygulaması ile ilgili bir sunum yaptı. Programın soru-cevap bölümünde mahalleleriyle ilgili istek ve önerilerini ileten muhtarlar, kendilerine her zaman destek olan Başkan Mustafa Ak’a teşekkür ederlerken, Kaymakam Bulut’a da görevinde başarı dilediler. Daha sonra Başkan Ak muhtarlara tablet bilgisayarlarını teslim ederken, program toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğanın, talimatından, sonra, Muhtar, İşleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı