Haber Detayı
21 Eylül 2014 - Pazar 23:43
 
Keçiören Parkları LED Teknolojisiyle Aydınlatılıyor
Park ve bahçelerde LED teknolojili aydınlatmaya geçen Keçiören Belediyesi, bu sayede parkların hem daha aydınlık hale gelmesini hem yüzde 44 oranında enerji tasarrufu yapılmasını sağladı.
Keçiören Haberi
Keçiören Parkları LED Teknolojisiyle Aydınlatılıyor

Teknolojik yenilikleri yakından takip ederek vatandaşların hizmetine sunan Keçiören Belediyesi, LED aydınlatma ile parkları sadece gündüz yaşayan yerler olmaktan çıkardı. Düzenleme yapılan parklar, enerji tasarruflu LED aydınlatma sistemleri kullanılarak yeni bir çehreye kavuşturuldu. Tasarruf ampullü iki direğin aydınlattığı alanı sadece bir direk ile aydınlatabilen LED teknolojisi sayesinde, parklarda yüzde 44 oranında enerji tasarrufu sağlandı. Parklara "gündüz aydınlığını" taşıyan LED'li elektrik direkleri, bu alanların gece karanlığında da kullanımına kapı açtı. Bu durum en çok, parklardaki oyun sahalarını serin akşam saatlerinde kullanma imkanını bulan çocuklar ile gençleri sevindirdi.

Yapılan enerji tasarrufu ile mikro ölçekte ilçe ekonomisine makro ölçekte ise ülke ekonomisine katkıda bulunulduğuna dikkat çeken Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, "LED aydınlatma sayesinde parklarımız daha da aydınlık hale geldi. Amacımız her zaman olduğu gibi vatandaşlarımıza daha güzel bir Keçiören sunmak. Vatandaşlarımızın yaşadığı alandan keyif almasını, KEçiören'e baktığında içinin açılıp mutlu olmasını istiyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Park, bahçelerde, LED, teknolojili, aydınlatmaya, geçen, Keçiören, Belediyesi, s
Yorumlar
Haber Yazılımı