Haber Detayı
08 Ekim 2014 - Çarşamba 01:22
 
Keçiören Pazarlarına Kamerayla Sıkı Takip
Keçiören Belediyesi zabıta ekipleri vatandaşların huzurlu ve güvenli alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla semt pazarlarını hem yaya ekipler ile hem de kameralar aracılığı ile takip ediyor. Kurulan kamera sistemi ile anlık izlemenin yanısıra 24 saat kayıt da yapılıyor.
Keçiören Haberi
Keçiören Pazarlarına Kamerayla Sıkı Takip

Keçiören Belediyesi, şu an için kapalı pazar yerlerinde uyguladığı kameralı izleme ve kayıt sistemini en kısa süre içerisinde tüm pazar yerlerinde hayata geçirmeyi planlıyor. Monitör başındaki zabıta memuru tarafından takip edilen pazar yerinde herhangi bir olumsuz durum meydana geldiğinde, orada bulunan yaya ekip hemen olay yerine sevk ediliyor ve olumsuzluk büyümeden müdahale ediliyor.

Pazar esnafının kurallara uyup uymadığının kontrolünün yanısıra; hırsızlık, yankesicilik gibi olumsuzlukların engellenmesi için bu uygulamayı başlattıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Vatandaşlarımızın huzurlu, güvenli ve sağlıklı alışveriş yapmaları bizim için çok önemlidir. Kamera sistemi sayesinde pazar yerlerimiz daha da güvenli hale gelecek. Keçiörenliler huzur içerisinde pazar alışverişlerini yapabilecekler” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Belediyesi, zabıta, ekipleri, vatandaşların, huzurlu, güvenli, alışver
Yorumlar
Haber Yazılımı