Haber Detayı
09 Eylül 2016 - Cuma 21:41
 
Keçiören, Yeni Meydanına Kavuştu
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören Belediyesi ile Kaymakamlık önünde yer alan alanda yeniden tasarlanan ve bir süredir çalışmaları devam eden Keçiören Meydanı tamamlanarak kullanıma sunuldu.
Keçiören Haberi
Keçiören, Yeni Meydanına Kavuştu

İçinde havuz, meydan saati, dekoratif kent mobilyaları, gezinti yerleri, peyzaj alanları ve miting alanları bulunan meydan, etkinliklere hazır hale getirildi.

 Başbakan Binali Yıldırım’ın, Keçiören Metrosu’nun test sürüşü öncesi konuşma yaptığı Keçiören Belediyesi önünde yer alan alanda, Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nca düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. Alan zemini 17 bin metrekare granit ve bazalt kaplama taşlarıyla döşendi ve 3 bin 500 m2 peyzaj çalışması yapıldı. Meydan saati, dekoratif süs havuzu ve 26 vazo yerleştirilen alana estetik aydınlatma direkleri de monte edildi.  2016 yılı sonunda açılması hedeflenen Keçiören Metrosu’nun yer altı iniş ve biniş duraklarının da yer aldığı dev meydana ayrıca dijital bilboard (led ekran) yerleştirildi.

 Kent Estetiği Dairesi tarafından 55 dekoratif aydınlatma direğinin monte edildiği meydan, geceleri ışıl ışıl görüntüsüyle de vatandaşların sıcak yaz akşamlarında yürüyüş yaptığı alanlardan biri haline geldi.

Büyükşehir Belediyesi, trafik sorunları yaşanmaması için alandaki trafik düzeninde de değişiklikler yaparak, akışı kesintisiz olarak sağlıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, tarafından, Keçiören, Belediyesi, Kaymakamlık, ö
Yorumlar
Haber Yazılımı