Haber Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 09:41
 
Keçiören'de, 1071 Kadın İş Hayatına Atılıyor Projesiyle Kasap Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesindeki “1071 Kadın İş Hayatına Atılıyor" projesi kadınların patronluk hayalini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Proje kapsamında açılan 65’nci iş yeri bir kasap dükkanı oldu.
Keçiören Haberi
Keçiören'de, 1071 Kadın İş Hayatına Atılıyor Projesiyle Kasap Oldu

Keçiören Belediyesi, KOSGEB, Keçiören TOGEM ve TOBB'un iş birliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında girişimcilik eğitimi alan 53 yaşındaki Şengül Coşkun, kasap dükkanı açarak iş hayatına atıldı. Mamak Bahçelerüstü Mahallesi'nde hizmete giren iş yerinin açılış törenine AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Dr. Ayten Aydın ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün eşi Zeliha Akgül de katıldı.

İNŞALLAH YENİ KADIN KASAPLAR YETİŞTİRİR 

1071 projesini çok önemli bulduğunu belirten Lütfiye Selma Çam, “Bugün 65. işyerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu sayıyı 1071'e tamamlayacağız. Projeye başından beri katkı veren Başkan Mustafa Ak'a ve Ayten Aydın'a teşekkür ediyorum. Hanımefendilerin himayelerinde başlayan bu projeyi AK Parti Kadın Kolları olarak tüm Türkiye'ye yaymak istiyoruz” dedi. Kasap dükkanı açan Şengül Hanım’ı tebrik eden Çam, “Kasaplık erkek sektörü olarak bilinir. Kendisi inşallah kasaplıkta diğer kadınları da yetiştirir. Hayırlı uğurlu kazançlar diliyorum” diye konuştu.

HER YENİ AÇILIŞLA MUTLU OLUYORUZ 

Başkan Mustafa Ak ise, 1071 projesi sayesinde bir kadının daha kendi iş yerini açmasından duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Kadınlarımızın ekonomik hayata katılıp aile bütçesine katkı yapması önemlidir. Bu proje ile iş yeri sayısı artıp kendi ayakları üzerinde duran kadın sayımız arttıkça mutlu oluyoruz. İnşallah yanlarında çok fazla kişi çalıştırırlar. Şengül Hanım’a işinde ve sosyal yaşamında başarılar diliyorum. Cenabı Allah bol ve hayırlı kazançlar nasip eder inşallah” temennisinde bulundu.

TORUN SAHİBİ PATRON  

Torun sahibi olduğu yaşta patronluğa adım atmanın mutluluğu gözlerinden okunan Şengül Coşkun da, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Mustafa Ak'a ve Ayten Aydın'a çok teşekkür ediyorum. İşletmemin açılışına gelerek te beni çok mutlu ettiler. Hepsinden Allah razı olsun” dedi. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek iş yerinin açılışı yapıldı. Tören toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğanın, eşi, Emine, Erdoğan’ın, himayesindeki,
Yorumlar
Haber Yazılımı