Haber Detayı
10 Temmuz 2016 - Pazar 12:39
 
Keçiören'de 2 Çöp Eve Müdahale Edildi
İhbar üzerine Aşağı Eğlence Mahallesi ve Ayvalı Caddesi’nde bulunan iki çöp eve müdahale eden Keçiören Belediyesi ekipleri gördükleri manzara karşısında hayrete düştü. Evlerden dört kamyon dolusu çöp çıkarıldı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 2 Çöp Eve Müdahale Edildi

Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine, Keçiören Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı’ndan bir psikolog ve sağlık teknisyeni ile zabıta memuru da eşlik etti. Ekipler, Aşağı Eğlence Mahallesi’nde oturan A.Ü(54) ile Ayvalı Caddesi’nde oturan G.G(50) adlı vatandaşların evlerinde biriktirilen ve çevredeki vatandaşları rahatsız eden çöplere müdahalede bulundular.


ÇÖPLER KAMYONLARA DOLDURULDU
Çöp evlerde oturan ve yıllardır yalnız yaşayan vatandaşların, sokaktan buldukları çöpleri ve eski eşyaları sürekli olarak evlerine taşıdıkları öğrenildi. Vatandaşların, çöp toplamayı geçinmek için yapmadıkları, ancak bu durumun kendilerinde bir alışkanlık haline geldiği kaydedildi. Evlerde biriktirilen çöpe müdahale eden belediye ekipleri, tüm katı atık, evsel atık, çöp, karton kutu, plastik ve teneke kutuları topladı. Ekiplerin titiz çalışmaları sonucu çöp evlerden toplam 4 kamyon dolusu çöp çıkarıldı. Belediye ekipleri tarafından çıkarılan çöpler kamyonlara doldurularak götürüldü.


İHBAR GELİNCE HEMEN MÜDAHALE EDİYORUZ
Keçiören Belediyesi’ne gelen bütün şikayet ve ihbarların anında değerlendirildiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Halkımızın sağlığını ve yaşam koşullarını tehdit edecek hiçbir olaya müsaade etmiyoruz ve gelen ihbarlara hemen müdahalede bulunuyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İhbar, üzerine, Aşağı, Eğlence, Mahallesi, Ayvalı, Caddesi’nde, bulunan, iki, çö
Yorumlar
Haber Yazılımı