Haber Detayı
26 Kasım 2014 - Çarşamba 00:40
 
Keçiören'de 5 Mahalle Konağı Hizmete Girdi
Keçiörenliler mahallelerindeki düğünler, nişanlar, cenazeler, asker uğurlamaları, sohbet ve buluşmalar için yepyeni bir mekana kavuştu.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 5 Mahalle Konağı Hizmete Girdi

Keçiörenliler mahallelerindeki düğünler, nişanlar, cenazeler, asker uğurlamaları, sohbet ve buluşmalar için yepyeni bir mekana kavuştu. Ankara’nın tarihi dokusunu da yansıtan görüntüsüyle beş mahalle konağı Keçiörenlilerin hizmetine girdi.

“Her mahalleye bir konak” sloganıyla harekete geçen Keçiören Belediyesi, şu ana kadar Esertepe, Ufuktepe, Yayla, Atapark Mahalle Konakları ile Etlik Caddesi üzerindeki Ankara Konağı’nın yapımını tamamladı.

MAHALLE KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Mahalle konakları, mahalle kültürünü ayakta tutmayı, insanları şehir yalnızlığına mahkum etmeden birbirlerinin acısına ve sevincine ortak olmalarını sağlamayı amaçlıyor. Sevinçlerin paylaşıldıkça artıp, acıların paylaşıldıkça azaldığı düşüncesinden yola çıkan Keçiören Belediyesi, mahalle konaklarını, insanların acılarını da sevinçlerini de tek başına yaşamalarını engelleyen mekanlar haline getirmeyi hedefliyor.

Genellikle iki katlı olarak projelendirilen konaklar, çok sayıda aktivite odası, kafeteryalar ve en önemlisi toplantı salonlarından oluşuyor. Tarihi dokuya önem verilerek projelendirilen mahalle konakları, halkın tüm kesimine hizmet verecek biçimde tasarlandı. Konakların içinde KEÇMEK, KEDEM dersliklerinin yanısıra, mahalle sakinlerinin düğün ve cenazelerinde hizmet verecek salon bulunuyor. Ayrıca mahalle konaklarının çevresi de bu dokuya uygun tasarlanarak mahalleye ayrı bir nefes aldırılması planlandı. Konaklardaki aktivitelere engelli vatandaşların da rahatlıkla katılabilmeleri için engelli girişi, asansörü ve WC’leri de yer alıyor.

HİZMETLERİMİZİN ODAĞINDA İNSAN VAR

Keçiören Belediyesi olarak hiçbir ayrım gözetmeden her bölgeye, her mahalleye eşit hizmet götürmeyi kendilerine şiar edindiklerini belirten Mustafa Ak, “Hizmetlerimizin odağında insan vardır. Çünkü biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz ve ona hizmet vermeyi kendimize en büyük görev sayıyoruz. Bunun gereği olarak da Keçiörenlilerin sorunlarına bigane kalmadan, yabancı kalmadan, onların dertlerini kendi dertlerimiz gibi görüyoruz” dedi. Keçiören’de belediye hizmetlerinin daha çok merkezde toplandığına işaret eden Başkan Ak, hizmetleri çevreye yaymak için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiörenliler, mahallelerindeki, düğünler, nişanlar, cenazeler, asker, uğurlamal
Yorumlar
Haber Yazılımı