Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 20:02
 
Keçiören'de Evlenme Rekoru Kırıldı
Keçiören Belediyesi 2016 yılında 5.521 çifti evlendirerek Türkiye'de en fazla nikah kıyan 3. ilçe Belediyesi oldu. Birinci 5.959 çiftin nikahını kıyan Adana Seyhan Belediyesi olurken onu 5.809 nikah ile Gaziantep Şahinbey Belediyesi takip etti.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Evlenme Rekoru Kırıldı

Türkiye'nin en büyük ilçelerinin başında gelen Keçiören'de nikah bereketi yaşanıyor.  Keçiören Belediyesi Evlendirme Memurluğu özellikle yaz döneminde artan nikah yoğunluğu ile birlikte 5 bin 521 çifti evlendirdi.

Evlenen çiftlerin 822'si yabancı uyruklu olurken evlenenler arasında  1. sırayı Suriyeli, 2. sırayı da İranlı çiftler aldı.

 DARISI BEKARLARIN BAŞINA

"Hayırlı işe niyet ettiniz mi acele edin" düsturundan yola çıkan Belediye, hızıyla da parmak ısırtıyor. Otomasyon sistemine geçen Keçiören Belediyesi, yarım saat içinde çiftlerin başvurusunu alıp, nikahını kıydıktan sonra nüfusa tescilini yaptıran tek Belediye olarak da öncü misyonunu sürdürüyor.

Çiftlerin dünya evine girmesine zaman zaman da bizzat tanıklık eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Ailenin  temel taşları karşılıklı sevgi, saygı, hürmet, birbirini anlayışla karşılamadır. Çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar ve iki cihan saadeti diliyorum. Cenab-ı Allah kendilerine, milletine ve vatanına hayırlı  hizmetler sunacak güzel evlatlar nasip etsin. Darısı bekarların başına olsun inşallah..." dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Belediyesi, , 2016, yılında, 5521, çifti, evlendirerek, Türkiyede, faz
Yorumlar
Haber Yazılımı