Haber Detayı
13 Kasım 2016 - Pazar 11:11
 
Keçiören'de Halil İbrahim Sofrası'nın Temeli Atıldı
Keçiören sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacak yeni bir merkeze kavuşuyor. Farklı mimarisiyle kent estetiğine ayrı bir renk katacak Halil İbrahim Sofrası’nın temeli törenle atıldı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Halil İbrahim Sofrası'nın Temeli Atıldı

Eskiyen binasıyla şehrin ihtiyaçlarına karşılık vermekten uzaklaşan Halil İbrahim Sofrası yıkıldı. 5 bin 300 metrekarelik alana inşa edilecek yeni merkez, Ankara’da kültürel etkinlikler, düğün, nişan, kına geceleri, özel gün ve davet organizasyonlarında aranan bir marka olacak. Kalaba Kent Meydanı’ndaki temel atma törenine Eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Müftüsü İhsan İlhan, STK temsilcileri ve muhtarlar da katıldı.

MÜCADELEMİZ HUKUK İÇİNDE SÜRECEK 

İhsan İlhan’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Yalçın Akdoğan, Keçiören’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çünkü Keçiören Cumhurbaşkanımızı bağrına bastı, en büyük desteği verdi” dedi. Halil İbrahim Sofrası’nın daha güzel bir mimariyle yenilenerek kapasitesinin geliştirileceğini söyleyen Akdoğan, “Keçiören sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin en hızla büyüyen gelişen ilçelerinden bir tanesidir. Şehit edilen Derik Kaymakamımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Derik Belediyesi’ne kayyum olarak atanmıştı. Bunu hazmedemediler” diye konuştu. Teröristlerin devlet ile milletin arasında mesafe olmasını istediğini belirten Akdoğan, “Devletin milletini kucaklamasını istemiyorlar, ama devletinin yanında duran bir bölge halkı var. Şimdi hizmet eden belediye var, bunu hazmedemiyorlar. Devletimiz bunlara pabuç bırakmayacaktır. O hainlerle, onların arkasındaki zihniyetlerle, bunlara destek verenlerle, ister gazeteci, ister siyasetçi, ister hukukçu olsun, hukuk içinde kalarak mücadele edeceğiz” mesajını verdi.

Konuşmaların ardından protokol heyeti hep birlikte butona basarak Halil İbrahim Sofrası’nın temelini attı. Halil İbrahim Sofrası, 1200 kişilik çok amaçlı salon, 2 adet toplantı ve seminer salonu, çok amaçlı VİP salon, nikah salonu ve fuaye alanı, açık teras, kokteyl ve organizasyon alanı, bebek bakım odası, 4 adet gelin odası ve otopark alanlarından oluşacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, sosyal, kültürel, etkinliklere, ev, sahipliği, yeni, bir, merkeze, kav
Yorumlar
Haber Yazılımı