Haber Detayı
24 Eylül 2014 - Çarşamba 02:25
 
Keçiören'de Merdivenli Yolların Sayısı Artıyor
Keçiörenlilerin yaşamını kolaylaştıran düzenlemelere devam eden Keçiören Belediyesi, vatandaşların çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklara yeni merdivenli yollar yaptı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Merdivenli Yolların Sayısı Artıyor

Kışın karlı havalarda özellikle çocuk ve yaşlıların kayıp düşme tehlikesi yaşadığı, yazın ise güneşli havalarda çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklar için çözüm Keçiören Belediyesi’nden geldi. Farklı mahallelerdeki dik ve dar sokaklara yeni merdivenler yapan Keçiören Belediyesi, ilçenin coğrafi konumundan dolayı vatandaşlar için büyük bir sorun olan yokuş problemini ortadan kaldırdı. Yeni merdivenler, taraklı, mozaik kaplamalı ve paslanmaz çelik korkuluklarla daha güvenli ve kullanışlı hale getirildi. Yapılan incelemeler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, Kuşcağız Mahallesi 410. Sokak, Osmangazi Mahallesi Akşemsettin Parkı yanı, Yayla Mahallesi 1412 ve Porsuk Sokak arası, Kurtini Ağaçlandırma Alanı içi, Bağlarbaşı Mahallesi 476. Sokak ve  Bağlarbaşı Mahallesi Karacaoğlan Parkı yanına toplam 205 metre merdivenli yol yapımı gerçekleştirildi.

VATANDAŞIMIZIN İSTEĞİ ÖNCELİĞİMİZDİR

Keçiören'de kent estetiği için önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda dik yokuşlu sokakları merdivenlerle daha kullanışlı hale getirdiklerini söyledi. Vatandaşlar için sıkıntılı olan sokaklara öncelik verdiklerini kaydeden Başkan Mustafa Ak, “Keçiörenlilerin memnuniyetine büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve memnuniyeti için çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda vatandaşların isteklerini dikkate alıyoruz. Talepler doğrultusunda yolları daha kullanışlı hale getirmek için merdiven inşa ederek mahalle sakinlerinin büyük bir sorununu çözüyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiörenlilerin, yaşamını, kolaylaştıran, düzenlemelere, devam, eden, Keçiören,
Yorumlar
Haber Yazılımı