Haber Detayı
04 Ekim 2016 - Salı 10:44
 
Keçiören'de 'Sağlıklı Hayat' İçin Yürüdüler
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte vatandaşlarla birlikte yürüdü.
Keçiören Haberi
Keçiören'de 'Sağlıklı Hayat' İçin Yürüdüler

Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Keçiören Esertepe Parkı’nda düzenlenen yürüyüşe Başkan Ak’ın yanı sıra Keçiören İlçe Sağlık Müdürü Hakan Nakipoğlu ve Ankara Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Uzm.Dr. Zeynep Belma Şenlik de katıldı. Çok sayıda sağlık personeli ve Keçiörenli vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yürüyüş öncesinde konuşan Hakan Nakipoğlu, daha sağlıklı beslenmek ve daha sağlıklı olmak için yürüyüş yaptıklarını belirtirken, Zeynep Belma Şenlik de sağlıklı yaşam için herkesi günde 10 bin adım atmaya çağırdı.

SPORU HASTALANMADAN ÖNCE YAPMALIYIZ

Vatandaşların Dünya Yürüyüş Günü’nü kutlayan Başkan Mustafa Ak ise, “Yürüyen insan zinde ve mutlu olur. Keçiören’de yürümek için birçok alanımız var. Parklarımızın hepsinde yürüyüş parkurlarımız mevcut. Sporu hastalanmadan önce yapmalıyız. Yürüyüş sporun anasıdır” dedi. Az yürüyen bir toplum olduğumuza dikkat çeken Başkan Ak, “Hepimiz daha sağlıklı olmak için günde 10 bin adımı tamamlamalıyız. İnsanlar cep telefonlarından günde kaç adım yürüdüklerini kontrol edebilirler. Herkese iyi yürüyüşler diliyorum” diye konuştu.

Başkan Ak, Esertepe Parkı’ndaki yürüyüşün ardından Botanik Parkı’na geçerek vatandaşlarla sohbet etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Belediye, Başkanı, Mustafa, Ak, “Sağlıklı, Beslenme, Hareketli, Hayat,
Yorumlar
Haber Yazılımı