Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 23:37
 
Keçiören'de Yaşlılar İçin Otel Açıldı
Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumda mutluluğu ve huzuru arttırdığına inanan Keçiören Belediyesi yine bir ilke imza attı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Yaşlılar İçin Otel Açıldı

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumda mutluluğu ve huzuru arttırdığına inanan KeçiörenBelediyesi yine bir ilke imza attı. Keçiören Belediyesi, yeni bir bakım hizmeti olarak yaşlı otelini hizmete soktu.

Bu hizmete birlikte ekonomik, sosyal ve kültürel nedenlerle bakımı evde diğer aile bireyleri tarafından sağlanan yaşlı vatandaşlarımızın işi kolaylaşacak.

Yaşlı Oteli, yaşlısını evde yalnız bırakamadığı için kendine zaman ayıramayan, işlerini yeterince takip edemeyen, alışveriş vb. yaşamsal etkinliklerini istediği düzeyde yürütemeyen aile bireylerini de son derece rahatlatacak.

Hem bakım ihtiyacı olan yaşlıların hem de yaşlılarına evde bakmak zorunda oldukları için yaşam alanı daralan ve psiko-sosyal yönden çok ciddi sıkıntılar yaşayan ailelerin yararına sunulan hizmetin tüm ailenin yaşam kalitesini yükselteceği düşünülüyor.

Keçiören Belediyesi'nin gerçekçi uygulamaları içeren sosyal belediyecilik anlayışı içinde yaşlılara dönük hizmetlerinin devamı niteliğinde olan Yaşlı Oteli hizmeti, profesyonel gözetmenler eşliğinde ailelerin tercihine göre saatlik ağırlama veya beş günlük konaklama şeklinde sunuluyor. KEçiören'in artık yaşlıların evlerinden ayrılmadan ve sosyal çevreden de kopmadan yaşamlarını huzur içinde sürdürebilecekleri; ailelerinde gözleri arkalarında kalmadan yaşlılarını güvenle bırakabilecekleri profesyonel gözetmenler eşliğinde huzurlu bir oteli var.

Hizmetle ilgili KeçiörenBelediye Başkanı Mustafa Ak şunları söyledi: "Kültürel değerleri yeni nesillere aktaran deneyimleriyle bizlere ışık tutan, ailemizin başköşesinde yer edinen yaşlılarımız; bizim zenginliğimiz… Şimdi bizde onlara hak ettikleri değeri veriyoruz. Nasıl sizin evinizin başköşesindeyse yerleri; bizim de başımızın üstünde… Şehir hayatının koşturmacası, geçim sıkıntısı telaşıyla ailede her iki bireyin de çalışması gibi durumlarla karşılaşan yaşlılarımız bazen yalnız kalıyor. Biz onlara yalnızlıklarını unutturacak, sizin kadar iyi bakacak bir hizmeti devreye soktuk. Yaşlı Otelimiz sizin meşgul olduğunuz zamanlarda onlarla ilgilenecek."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sosyal, yardımlaşma, dayanışmanın, toplumda, mutluluğu, huzuru, arttırdığına, in
Yorumlar
Haber Yazılımı