Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 23:37
 
Keçiörenlilerin Yıllardır Beklediği Metro Hizmete Açılıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 5 Ocak Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağı törenle açılışı yapılacak Keçiören Metrosu’nda incelemelerde bulundu.
Keçiören Haberi
Keçiörenlilerin Yıllardır Beklediği Metro Hizmete Açılıyor

Ankara’nın üçüncü metro hattı olan, 9 istasyondan oluşan ve toplam 9 bin 220 metre uzunluğu bulunan Keçiören Metrosu’nun açılışı öncesi, Bakan Arslan ile Başkan Gökçek ilgililerden bilgi aldı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

-GÖKÇEK: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

            İncelemeleri sonrası istasyon içerisinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Gökçek sözlerine, “İnşallah 2 gün sonra Keçiörenimiz metrosuna kavuşuyor. Bu konuda emeği geçen herkese Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bakanımıza, Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza özellikle teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

“Biz burada metroya başlarken, Ankara Büyükşehir Belediyesi imkanlarıyla bitiremeyeceğimizi gayet iyi biliyorduk” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Melih Gökçek, “Ama ben burada biraz fazla uyanıklık yaptım. Hükümetimize işi yükledim. Hükümetimiz de bizi mahcup etmedi, Allah razı olsun bitirdi. Güzel bir sonla da inşallah tamamlanıyor” diye konuştu.

            Bakan Arslan’dan bir de istirhamı olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, “Kızılay ve Çubuk bağlantımızın da bu yıl yapılacak ihalelerden sonra biran önce başlanmasını temenni ediyoruz. Bu Ankara trafiği için son derece önemli” dedi.

Başkan Gökçek sözlerini, “Tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızı Perşembe günü saat 14.00’de Keçiören Belediyesi önündeki meydanda açılışa bekliyoruz” diyerek tamamladı.   

-BAKAN ARSLAN: “HERHANGİ BİR AKSAKLIK YOK”

            Başkan Gökçek’in ardından açıklama yapan ve 5 Ocak Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla Keçiören Metrosu’nun hizmete gireceğini hatırlatan Bakan Arslan da tüm Ankaralıları açılışa davet ederek, şunları söyledi:

            “Herhangi bir aksaklığın eksikliğin olmadığını gördük. Ağustos ayında test sürüşlerine Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla başlamıştık. Ayın 5’i itibariyle Keçiören metrosunu hizmete sunmuş olacağız. Ankaralıları Şehitler İstasyonu’ndan başlayarak, Atatürk Kültür Merkezi’ne dokuz istasyondan kesintisiz götüreceğiz. Daha sonrada Atatürk Kültür Merkezi’nde yine Yenimahalle, Batıkent tarafından gelen raylı sistemle de entegre olacak şekilde Kızılay’a kadar taşıyacağız.”  

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme, Bakanı, Ahmet, Arslan, Büyükşehir, Belediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı