Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 23:52
 
Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle'de Gençlik Kurultayı'nda
Gençlerden Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Bursa Nutku'nu her hafta okumalarını isteyen Kılıçdaroğlu, Bursa Nutku'ndan bir bölümü de kürsüden gençlere okudu
Siyaset Haberi
Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle'de Gençlik Kurultayı'nda

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen CHP Gençlik Kolları 15. Olağan Kongresi'nde gençlere hitap etti.

CHP olarak hakkı, hukuku ve adaleti sonuna kadar savunacaklarını ve hiçbir ayırım yapmayacaklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, görüşü, inancı, kimliği ne olursa olsun mazlum ve haksızlıklarla karşı karşıya kalanlara destek vereceklerini ifade etti.

TARİHİ DOĞRU ANLATMAK NAMUS BORCUMUZDUR

Kılıçdaroğlu, ülkenin geleceğinin öncelikle gençliğe emanet olduğuna dikkati çekerek, bugün gencecik askerlerin mücadele etmesinin nedeninin vatan sevgisi olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, "Gençler, hem tarihi çok iyi bilecek hem geleceği inşa edeceksiniz. Tarihi bilmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Bugünlerde Osmanlı'ya övgüler düzenlerin Cumhuriyet'i kınadıklarını, kötülediklerini çok iyi biliyoruz. Onlara tarih dersi vermek, sizin ve benim namus borcumuzdur." diye konuştu.

Gençlerin, Osmanlı'nın niçin ve hangi koşullarda battığını ve Cumhuriyet'in nasıl kurulduğunu çok iyi bilmeleri gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Osmanlı battığında bir metre milli demiryolu yoktu, Osmanlı'nın parasını basacak milli bankası yoktu. Övgüler düzüyorlar. Osmanlı'nın silahı yoktu, Osmanlı'nın ordularını başkaları yönetiyordu. Toplu iğne üretemiyorlardı. Okuma yazma oranı erkeklerde yüzde 8, kadınlarda binde 8'di. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hangi koşullarda Cumhuriyet'i kurduğunu hepimizin bilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kemal, Kılıçdaroğlu,, Yenimahalle'de, Gençlik, Kurultayı'nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı