Haber Detayı
01 Şubat 2021 - Pazartesi 22:14
 
Kemancı Hande Küden'e Meslek Başarı Ödülü
Berlin Filarmoni Orkestra’sının birinci keman grubuna asil üye olarak katılan ilk Türk kemancı olan 28 yaşındaki Hande Küden’e Ankara Beysukent Rotary Kulübü tarafından Meslek Başarı Ödülü verildi.
Güncel Haberi
Kemancı Hande Küden'e Meslek Başarı Ödülü

Ankara Beysukent Rotary Kulübü’nün her yıl mesleğinde yüksek ahlak standartlarını benimsemiş, başarılı ve içinde bulunduğu topluma fayda sağlayan kişilere verilen ödülü bu yıl genç sanatçı Hande Küden layık görüldü. 

Ankara Beysukent Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mustafa Güler, pandemi nedeniyle çevrimiçi düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Biz her Rotaryen’in kendi işi ve mesleğini topluma hizmet fırsatı olarak yüceltilmesini benimser ve bu nedenle iş ve meslekte yüksek ahlaki değerlerin yaygınlaşarak kullanılması için haftalık toplantılarımızda çalışmalar yaparız. Her Rotaryen üyemizin hizmet idealini kendi kişisel iş ve toplum hayatına uygulaması ve böylece topluma örnek olması için kendisini ve çevresini teşvik eden projeler geliştiririz.” dedi.

Gecede ayrıca hayatını sinemaya adayan Adana'daki evini sinema müzesine dönüştüren Sabri Şenevi'ne de Meslek Hizmet Ödülü takdim edildi. Sabri Şenevi 1975 – 1989 yılları arasında film makinistliği yapmıştır. Evini “Sabri Şenevi Sinema Evi” ismiyle bir sinema müzesine çevirmiştir. Bodrumunda binlerce orijinal film afişi sergilemektedir. Avlusunda 35 mm film makinesiyle açık hava filmler sergilemektedir. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kemancı, Hande, Küden'e, Meslek, Başarı, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı