Haber Detayı
20 Mayıs 2013 - Pazartesi 01:34
 
Kenan Sofuoğlu, Ankaralıları Büyüledi
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde ANKAmall Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen yarışa katıldı.
Ankara Haberi
Kenan Sofuoğlu, Ankaralıları Büyüledi

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde ANKAmall Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen yarışa katıldı. Yarışmalarda kısa bir süre motosikletiyle şov yapan Sofuoğlu, yarışta giydiği eldivenleri ve ayakkabılarını seyircilere atarak hediye etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Ankara’da da coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalar çerçevesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ve ANKAmall Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliğinde “Gençlik Süpermoto’da Yarışıyor” etkinliği düzenlendi. Redbull’un sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmalarda kıyasıya çekişmeler yaşandı. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yoğun programı dolayısıyla katılmadığı etkinliklerde, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da motosiklet yarışmalarını izledi. Yarışmalarda Sofuoğlu bir gösteri yapmayı ihmal etmedi. Kendi motosikletiyle kısa bir şov yapan milli motosikletçi Sofuoğlu, vatandaşlardan alkış aldı. Yoğun ilgiyle karşılanan Sofuoğlu, yarışmada giydiği eldiven ve ayakkabılarını seyircilere atarak hediye etti.

Motosiklet hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Sofuoğlu, 9 ay önce geçirdiği motosiklet kazası dolayısıyla tekerlekli sandalyeye mahkum olan Mehmet Günay’a ayakkabısını hediye etti. Aldığı hediye dolayısıyla oldukça mutlu olduğu gözlenen Günay, bir dünya şampiyonunun giydiği ayakkabıyı almanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Günay, kaza sonrası mahkum olduğu tekerlekli sandalyeden kurtulmak için yoğun çalıştığını ifade etti.

Hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Kenan Sofuoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla bir çok ilden davet geldiğini belirterek “Bu sene burada olmamın ilk sebeplerinden bir tanesi ANKAmall Alışveriş Merkezinin oluşturmuş olduğu güzel mekan. Türkiye şampiyonası burada yapıldı. Hemen hemen bütün yarışlar burada yapıldı. Güzel bir günde ufak bir şov yaptım. Yarışa katılmak istiyordum ama önümüzdeki hafta İngiltere’de yarışım var. Risk alma ihtimalim yok. Takımım böyle bir yarışa izin vermiyor. Burada insanlarla olmak ve kalabalığı görmek güzel” diye konuştu. Vatandaşların kendisine gösterdiği ilgiden oldukça mutlu olduğunu dile getiren Sofuoğlu, ANKAmall önünde bu işi yapmanın kolay olmadığını, burada yarışların yapılması için herkesin çok başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğini gördüğünü ifade etti.

ANKAmall Alışveriş Merkezi’nin önündeki otopark alanını yoğun bir çalışma sonucu yarış parkuruna dönüştürülmesiyle başkentli motosiklet tutkunlarından tam not alan ANKAmall İşletme Müdürü Tahir Çelik, ANKAmall olarak her dalda aktiviteler yapmaya çalıştıklarını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile gerçekleştirdikleri bir çok aktivite olduğunu dile getiren Çelik, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bizim için çok önemli ve milli bir günümüz. Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde gerçekleştirilen bombalı saldırı dolayısıyla birçok program iptal edildi. Ama ANKAmall olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla böyle bir programa ev sahipliği yapmak bizim için son derece önemliydi. Gösterilere katılan herkesi bu sebepten dolayı kutluyorum. Dünya şampiyonunu burada ağırlamaktan dolayı ve böyle bir gösteriye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Milli, motosikletçi, Kenan, Sofuoğlu, 19, Mayıs, Atatürk’ü, Anma, Gençlik, Spor,
Yorumlar
Haber Yazılımı