Haber Detayı
11 Mayıs 2013 - Cumartesi 23:40
 
Kırgız Heyeti Başkent Sokaklarında
Kırgızistan’ın iki büyük belediyesinden gelen bürokratlar, Ankara’da Kent Estetiği Dairesi’ne bağlı temizlik ekiplerinin çalışmalarını izledi, yetkililerden bilgi aldı.
Ankara Haberi
Kırgız Heyeti Başkent Sokaklarında

Kırgızistan’ın Bişkek Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nasip Mamedov ile Oş Belediyesi Dış İlişkiler ve Yatırım Komitesi Başkan Yardımcısı Akynbek Ergeshov’un da aralarında bulunduğu 15 kişilik heyet, Türkiye’de ilk kez Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kent Estetiği Dairesi’nin çalışmalarını yerinde inceledi.  

 

Kırgız Heyeti Anadolu Bulvarı üzerindeki Turgut Özal Üniversitesi önünde bulunan yaya üst geçidinin ve Anadolu Bulvarı üzerindeki kaldırımların temizlenmesi çalışmalarını izlerken, Kent Estetiği Dairesi’ne ait gelişmiş temizlik ekipmanlarının da bol bol fotoğraflarını çekti.   7/24 HİZMETİ ANLATTI   Kırgızistan heyeti daha sonra Kent Temizlik Şube Müdürü Fahri Şahin’den çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şahin, Kırgız heyete Ankara’da 7/24 temizlik hizmetini nasıl gerçekleştirdiklerini anlattı.  

 

Kırgız heyetin sorularını da yanıtlayan Şahin, Ankara’da toplamda 95 araç, 270 şoför, 203 işçi ile temizlik çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.   Kırgız heyeti daha sonra Temizlik Şube Müdürü Fahri Şahin’e kendilerine gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ederek, mini bir Kırgız kilimi hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırgızistan’ın, iki, büyük, belediyesinden, gelen, bürokratlar, Ankara’da, Kent,
Yorumlar
Haber Yazılımı