Haber Detayı
07 Haziran 2017 - Çarşamba 02:56
 
Kızılcahamam'da Canlı Hayvan Pazarı Açıldı
Kızılcahamam Belediyesi tarafından açılan Canlı Hayvan Pazarı başladı.
Güncel Haberi
Kızılcahamam'da Canlı Hayvan Pazarı Açıldı

Belediye Başkanız Muhittin Güney’in talimatları ile Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından organize edilen Canlı Hayvan Pazarı, yapılan dua ile açıldı.

Kızılcahamam Sanayi Sitesi Akasya Caddesi Belediye Mezbaha Bölgesi’nde bulunan kurban satış yerinde hizmete giren canlı hayvan pazarının açılışına Kızılcahamam Belediye Başkan Vekili Adem Emin Atakul , Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyelerinden Yusuf Şengül, İbrahim Yıldız, Durali Uygun, Fatih Oral, birim müdürleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Yetiştiricilerimizin hayvanlarını daha rahat satabilmeleri ve daha çok alıcıya ulaşabilmeleri için canlı hayvan satış yerini aynı kurbanlarda satışların yapıldığı gibi her hafta cuma günleri yetiştiricilerimiz ile alıcıları buluşturacak olan canlı hayvan pazarının ilk gününe ilgi büyük oldu. Pazar yerine köylerden ve çevre ilçelerden çok sayıda küçük ve büyükbaş hayvan getirilerek satışa sunuldu. Pazarın hayırlı ve bereketli olması için Kızılcahamam Müftülüğü Aşağı Merkez Camii Müezzini Mehmet Metin tarafından dua edildi. Pazarda yapılan satış esnasında hareketli pazarlıklarda yaşandı

Yurtdışı programı nedeniyle açılışa katılamayan Belediye Başkanı Muhittin Güney, Belediye olarak canlı hayvan pazarında yer tahsisini yaparak,  yetiştiricilerimiz ve alıcılarımız buluşturmaktan memnuniyet duyduğunu belirten esnaflarımıza hayırlı işler dilekleri iletti.

Her Hafta Cuma günleri açık olacak olan Canlı Hayvan Pazarı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Kızılcahamam Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile irtibata geçebilirler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kızılcahamam'da, Canlı, Hayvan, Pazarı, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı