Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 10:11
 
Kolay Bayatlamayan Hamur İşi Tarifleri
Bazı hamur işi çeşitlerini hazırladığınızda aynı gün içerisinde tüketmeniz gerekir. Çünkü bu hamur işleri son derece lezzetli olsa da hızla bayatlama özelliğine sahip olur.
Güncel Haberi
Kolay Bayatlamayan Hamur İşi Tarifleri

Bazı hamur işi çeşitlerini hazırladığınızda aynı gün içerisinde tüketmeniz gerekir. Çünkü bu hamur işleri  son derece lezzetli olsa da hızla bayatlama özelliğine sahip olur. Bazı hamur işleri ise kolay kolay bayatlamaz ve hem nefis  lezzetine hem de tazeliğini çok uzun süre korur. Şimdi sizlere kolay bayatlamayan bu hamur işi tariflerinden bazı örnekler vereceğiz. Hazır mısınız?

  • Kabartma Tozlu Poğaça

Maya yerine kabartma tozu kullanarak hazırlayabileceğiniz poğaça çeşitleri çok daha uzun süre tazeliğini koruyabilir. Ancak bu poğaça tarifinde tam 3 paket kabartma tozu kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda yoğurt ve yumurta ilave ederek hazırlayabileceğiniz kabartma tozlu poğaça  birkaç gün boyunca tüketilebilecek kadar taze kalmayı başarıyor. Bu nedenle seyahatlerden önce ya da piknik yapmak için hazırlayabileceğiniz atıştırmalık çeşitlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

  • Yumuşacık Açma

Açma tutkunları bu lezzete asla hayır diyemez. Son derece yumuşak bir yapıya sahip olan  ve aynı zamanda kolay bayatlamadığı için birkaç gün boyunca mikrodalga fırında ısıtarak rahatlıkla tüketebileceğiniz açma tarifini  mutlaka denemelisiniz. Bu özel açma tarifini Yemek.com adresinde bulabileceğiniz bilgisini de aktaralım. İçerisine hangi malzemeleri hangi sıra ile koymanız gerektiği ve hamurunu nasıl yoğurmanız gerektiği ile birlikte  bu benzersiz açma tarifinin püf noktalarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Çocukların da severek tüketebileceği bu kolay açma tarifini mutlaka uygulayın.

  • Bayatlamayan Tuzlu Kurabiye

Pastanelerden satın aldığınızda günlerce tazeliğini koruyor olmasına şaşırdığını tuzlu kurabiye çeşitlerini siz de evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Tuzlu kurabiye çeşitlerine doğru malzemeleri eklemeniz durumunda  nasıl bu kadar taze kaldığını siz de fark edeceksiniz.  Gün içerisinde açlığınızı bastırmak ya da 5 çayınıza lezzet kazandırmak için rahatlıkla tüketebileceğiniz bayatlamayan tuzlu kurabiye  tarifine ulaşmak için hangi adrese tıklamanız gerektiğini artık biliyorsunuz.

  • Nişastalı Kurabiye

Hafif bir kurabiye çeşidi olmasının yanı sıra uzun süre tazeliğini koruyor olması ile de ön plana çıkan nişastalı kurabiye özellikle çocukların favorilerinden biridir. Nişastalı kurabiyeyi sadece dakikalar içerisinde hazırlayabilirsiniz. Bu kolay tarife ulaşmak için de hemen şimdi zaman kaybetmeden yemek.com adresine tıklayın. Bu sitede keşfetmeniz gereken çok özel lezzetler sizi bekliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kolay, Bayatlamayan, Hamur, İşi, Tarifleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı