Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 20:16
 
Konut Kredilerine Kamu Bankalarından Dev Katkı
Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı Hakan Akçam, kamu bankalarından yüzde 0.64 faiz oranıyla 1 yıl ödemesiz kredi desteği geldiğini belirterek emlak piyasasının canlanacağını söyledi.
Ekonomi Haberi
Konut Kredilerine Kamu Bankalarından Dev Katkı

Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Akçam, gazetemize yaptığı açıklamada 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren normalleşme sürecine girmeye başlayacak olan ülkemizde, kamu bankalarının konut kredilerine 0,64 faiz oranıyla 1 yıl ödemesiz kredi vermeye hazırlandığını söyledi. Akçam, bu karar ile birlikte emlak sektöründe de bir canlılık yaşanacağını sözlerine ekledi.

Fotoğraf açıklaması yok.

Akçam, sözlerine şöyle devam etti:

0,64 FAİZ ORANINDA 180 AY VADE ve 1YIL ÖDEMESİZ..

“Normalleşme sürecine dev katkı kamu bankalarından geldi.  Küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 salgını neticesinde ekonomik ve ticari faaliyetlerde oluşması muhtemel risklere karşı Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri açıklanmış olup , oldukça avantajlı Konut kredisi imkanları sunulmuştur.  Kamu bankaları açıkladıkları konut finansmanı paketiyle sıfır konutlarda 0,64 , ikinci el konutlarda 0,74 oranıyla, 12 ay ödemesiz, azami 180 ay vadeyle, 500.000’₺ ye kadar konut kredisi imkanı sağlıyor.

Normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için vatandaşlarımızın konut kredisi  ihtiyaçlarını uygun şartlarda sağlayabilmek amacıyla yeni konut kredisi paketi hayata geçirilmiştir. Sektörümüzün canlanması adına çok güzel bir adımdır. Meslektaşlarımız adına çok sevindirici bir haber oldu. Hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Konut, Kredilerine, Kamu, Bankalarından, Dev, Katkı,
Yorumlar
Haber Yazılımı