Haber Detayı
16 Ekim 2014 - Perşembe 12:44
 
Koru’dan Ankara'ya Yeni Hastane
Ankara'nın gözde semti Çukurambar'da hizmete giren 220 yataklı hastane, Ankara'nın en büyük hastanesi olma özelliği taşıyor
Sağlık Haberi
Koru’dan Ankara'ya Yeni Hastane

Koru Balgat ve Koru Sincan Hastaneleri, Görüntüleme Merkezi, Tüp Bebek Merkezi, Koru Sağlık Koleji, yurtdışında bulunan temsilcilikler ile hizmet ağını genişleten Koru Sağlık Grubu, şimdi de Ankara'nın en büyük hastanesini Çukurambar'da açtı. Yeni açılan Özel Koru Ankara Hastanesi'nin radyoloji ünitesinin dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden General Electric işbirliği ile planlandığını ifade eden Koru Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, "İleri teknolojik altyapı ve insan gücüyle hizmet verecek radyasyon onkolojisi, kemik iliği nakli merkezi, tüp bebek merkezi, kadın doğum ve perinatoloji merkezi, üroloji-üroonkoloji merkezi ile sağlık hizmet sunumunda önemli fark ve değer oluşturacak" dedi.

ROBOTİK CERRAHİ TEKNOLOJİSİ KORU'DA
Halk arasında 'kansız ameliyat' olarak bilinen, açık ameliyata nazaran daha kısa sürede iyileşme sağlayan 'robotik cerrahi' uygulamasını 2 yıldır Ankara'da verdiklerini belirten Prof. Dr. Biri, "Robotik Cerrahi Merkezimizde robot teknolojisinin en üst modeli olan DA VİNCİ SI HD ile hizmet verilmekte olup, üroloji, kadın doğum, genel cerrahi branşlarında kullanılmaktadır. Yeni hastanemizle birlikte göğüs cerrahisi bölümünde de robotik cerrahi kullanımına geçilecek olup, devamında kalp damar cerrahisi kapak ameliyatlarında da bu teknolojinin kullanımı planlanmaktadır" ifadesini kullandı.Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden hekim ve akademisyen kökenli kurucuların etik anlayışı ile birlikte hasta ve hasta yakını memnuniyeti odaklı, çalışanlarının haklarına saygılı ve insan hayatını her şeyden fazla önemseyerek hayatı güzelleştirmeyi hedefleyen bir anlayışa sahip olduklarını söyleyen Prof. Dr. Biri şunları kaydetti:
"Tıbbın tüm alanlarındaki değişimleri takip ederek ve bu değişimlere ayak uydurarak, sağlık sektörünün ihtiyaçlarını görerek ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekçi politikalar ile büyümeyi hedeflemekteyiz. Bu kapsamda Koru Sağlık Grubu olarak üniversite kurulması projemizde halen devam etmektedir."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankaranın, gözde, semti, Çukurambarda, hizmete, giren, 220, yataklı, hastane, An
Yorumlar
Haber Yazılımı