Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 23:35
 
Küba Devriminin 59. Yılı ÇSM'de
Küba Devrimi’nin 59. yılı kutlama etkinliği Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen açılışla başladı. Etkinlik kapsamındaki “Liborio Noval Fotoğraf Sergisi” 16 Ocak tarihine kadar açık kalacak.
Çankaya Haberi
Küba Devriminin 59. Yılı ÇSM'de

Küba Devrimi’nin 59. Yılı, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Küba Büyükelçiliği, Jose Marti Küba Dostluk Derneği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe Küba Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner ile çok sayıda Küba ve Türk vatandaşı katıldı.

KÜBA HALKI CASTRO’NUN MİRASINA HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAK

Küba Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, Küba Devrimi’nin önemini vurgulayan konuşmasında, tarihsel süreçte Türkiye’nin Küba’yı desteklediğini ifade ederek yetkililere teşekkür etti. Küba’nın ABD ambargolarına boyun eğmediğini belirten Büyükelçi, “Küba halkı bağımsızlıktan vazgeçmeyecek ve Jose Marti ile Fidel Castro’nun mirasına her zaman sahip çıkacak” ifadelerinde bulundu. Fotoğraf sergisi Küba Devrimi’nin öncülüğünü ve tarihsel liderliğini yapan Fidel Castro’yu sanatçıların gözünden aktardığını belirten Büyükelçi, Çankaya Belediyesine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

SERGİ 16 OCAK’A KADAR AÇIK KALACAK

Konuşmaların ardından Küba Devrimi’nin mimarı Fidel Castro anısına bestelenmiş bir şarkı video klibi ile birlikte dinlendi. Daha sonra Kübalı müzisyenlerin seslendirdiği şarkılar eşliğinde “Liborio Noval Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapıldı. 16 Ocak tarihine kadar açık kalacak olan sergi Küba dostlarını ve sanatseverleri bekliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Küba, Devriminin, 59., Yılı, ÇSM'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı