Haber Detayı
09 Ekim 2015 - Cuma 09:13
 
Kültür Bakanı Yalçın Topçu'dan Gölbaşı İlçesine Ziyaret
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ı makamında ziyaret etti ve Mogan Gölünde tekne gezisi yaptı.
Gölbaşı Haberi
Kültür Bakanı Yalçın Topçu'dan Gölbaşı İlçesine Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma programına katılmak için Gölbaşı Belediyesini ziyaret etti. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’ya günün anısına bakır işlemeli Kahve takımı hediye etti. Belediye Başkanlığına ziyaretin ardından Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’yu Mogan Gölü’nde gezi teknesi ile gezdirdi.

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığı konuşmasında ‘Gölbaşımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ayrıca memleketimizin bu zor gününde bu görevi kabul ettiğiniz için Türk milleti adına teşekkür ediyoruz Allah razı olsun’ İfadelerini kullandı.

 Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu ise yaptığı konuşmasında ‘Sayın başkan bu kahve fincanı takımı hediyesiyle her zaman olduğu gibi nezaketli bir şekilde şunu demeye çalışıyor herhalde; bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var, ama bizim aramızda ki hatır kırk yıldan daha çok. Fatih bey benim kardeşim, dar günlerimizde zor günlerimizde bizimle beraber olan bir kardeşim. Burada ki hizmetlerini de takip ediyorum. Gölbaşı için gerçekten güzel şeyler yapıyor. Ben aynı zamanda turizm bakanıyım. Ankara’nın gölbaşı iç turizmimizde inşallah hak ettiği yeri almalı, hatta dış turizme açılmalı. Gerçekten dışarıdan gelen turistlerin Gölbaşı’nda göreceği çok kıymetli yerler var. İnşallah biz bu noktada katkıda bulunmak için buradayız. Ziyaretim bu çerçevede. İç turizm inşallah daha çok canlansın. Gölbaşımızı gölümüzü Türkiye’nin hiçbir tarafından görmeyen vatandaşımız kalmasın. Fatih Bey’in yaptığı bu kıymetli hizmetler, herkes tarafından görülsün örnek alınsın.

 Ziyaretimin birisi dostluk çerçevesinde ama diğer yönü de tabiî ki kültür ve turizm bakanıyım ve bakanlık faaliyetleri çerçevesindedir. Gölbaşı ifade ettiğim gibi Ankara’nın incisi olan ilçelerimizden bir tanesidir. İnşallah Türkiye’de de turizmin incisi olsun. Gölbaşı’nın imkânlarını memleketimizin her yöresinde yaşayan vatandaşımız gelsin görsün gezsin. Burada konut edindirme imkanları var inşallah onu yapsınlar. Tabiî ki Ortadoğu’dan gelen turistlere de buradan seslenmek istiyorum. Gölbaşı onların hayat tarzı için en uygun yerdir. İskan edebilecekleri, oturabilecekleri, çocuklarıyla aileleriyle rahat edebilecekleri bir yerdir gerek havasıyla gerek imkanlarıyla. Onları da bu vesileyle davet ediyorum. Burada o imkanlar var kalıcı olabilirler. Gölbaşında bir ikametgah sahibi olabilirler. Tabiî ki diğer yönden de, gölüyle imkanlarıyla gerçekten dünya turizmine açılabilecek bir yer burası. Dışarıya gittiğimiz zaman görüyoruz, bizim gölün dörtte biri olan yerler var ve etrafında markalar oluşmuş. İnşallah burası da öyle olacak Allah’ın izniyle. zaten çok güzel şeyler yapıldı. Bundan sonra yapılacak işler için de bizim katkımız olacak. Çevre bakanlığı ve vs ile olan protokollerden haberdarım. Gölün daha işlevsel hale getirilmesi, temizliği vs, bunlarla da ilgili kültür bakanı olarak, belediyemize hangi katkıda bulunmamız gerekiyorsa, elimizden ne gelirse onu yapacağız’ İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kültür, Turizm, Bakanı, Yalçın, Topçu, Gölbaşı, Belediye, Başkanı, Fatih, Duruay
Yorumlar
Haber Yazılımı