Haber Detayı
27 Mart 2017 - Pazartesi 23:13
 
KYK Yapı Kimyasalları Ankara-Polatlı'da
KYK Usta Kulübü seminerleri 2017 yılında da devam ediyor.
Ekonomi Haberi
KYK Yapı Kimyasalları Ankara-Polatlı'da

KYK yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan ve sektörel bilinçlenmeyi hedefleyen uygulamacı eğitim seferberliğini her geçen gün daha da ileriye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

2009 yılından bu yana “Usta Buluşmaları” adı altında KYK Tanıtım Tırı Kaşif ve Tanıtım Otobüsü Gezgin ile Türkiye’nin dört bir tarafında en kılcal noktalara kadar eğitim hizmeti götürülerek uygulamacıların bulunduğu noktalarda seminerler düzenlenmektedir. Yapılan seminerlerde ustalara ürün ve uygulama bilgileri aktarılarak mesleki yeterlilikleri artırılırken, sektördeki uygulama kalitesinin yükselmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimlerini her yıl güncelleyen KYK, seminerlerinde genel anlamda KYK Yapı Kimyasalları faaliyetleri, Usta Kulübü faaliyetleri, teknik yapıştırıcılar, su yalıtımı, dış cephe ısı yalıtımı ve sosyal sorumluluk nezdinde iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi vermektedir.

 

KYK, bugüne kadar 130.000’den fazla ustaya seminer etkinliği düzenleyerek birbirinden farklı 250 noktada eğitim veren tek kurum olma başarısını bu yılda gururla taşımaktadır.

 

2017 yılı içerisinde de 220 nokta da düzenlenecek olan seminer ile 20.000 ustaya ulaşılması hedeflenmekte.

Ayrıca KYK Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği eğitimlerle, Türkiye’nin her yerinden gelen ustaları Eskişehir’de misafir ederek, Su Yalıtımı, Seramik Uygulamaları ve Isı Yalıtımı konularında 5 gün süresince teorik ve uygulamalı eğitim veriyor.  Eğitimleri başarı ile bitiren ustalara uluslararası geçerliliği olan MEB onaylı Seramik Uygulama ve Dış/İç Cephe Kaplama Usta Yeterlik Belgesi kazandırmakta.

KYK’nın verdiği eğitimler sadece ustalar ile sınırlı değil. Bayi eğitimleri de bir o kadar önem taşımakta. Kurduğu Bizim Ekip Kulübü ile usta ve nihai tüketicilerle buluşan bayi çalışanlarına sektördeki gelişmeler ile ilgili eğitimler düzenlemekte. Her yıl düzenlenen Bayi ve Bizim Ekip toplantıları ile de tüm paydaşlarına ürün portföyündeki güncel gelişmelere yönelik ayrıntılı bilgilendirmeler ve ürünlerinin hangi koşullarda hangi çözümler için sunulduğu yönünde teknik bilgilendirmeler yapmakta.

İnşaat Mühendisleri, Mimarlar ve Makine Mühendisleri Odaları ile işbirliği yapılarak oda üyelerine eğitimler düzenlenmekte. Geleceğin sektör profesyonelleri olan mühendislik ve mimarlık bölümlerinde okuyan öğrencileri kendi okullarında ziyaret ederek sektörü tanıtmaya ve yapı kimyasalları konusundaki mesleki yeterliliklerinin geliştirmeye çalışmaktadır.

KYK, yurt genelindeki usta seminerlerine 2017 yılında da devam etmektedir. 27 Mart 2017 tarihinde Ankara Polatlı Abdullah Resort’da sektörel gelişmelerin ve yapısal problemlere yönelik doğru çözüm önerilerinin yer aldığı usta seminerlerini gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: KYK, Yapı, Kimyasalları, Ankara-Polatlı'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı