Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 12:55
 
Latif Yurt, Neden Aday Olduğunu Açıkladı
19 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak olan CHP Etimesgut İlçe Örgütü Olağanüstü Kongresi’nde İlçe Başkan Adaylarının sayıları artıyor. En ciddi ve kazanma şansı en yüksek olan adayların başında gelen Latif Yurt, neden ilçe başkanlığına aday olduğunu gazetemize anlattı.
Etimesgut Haberi
Latif Yurt, Neden Aday Olduğunu Açıkladı

19 Eylül 2021 Pazar günü yapılacak olan CHP Etimesgut İlçe Örgütü Olağanüstü Kongresi’nde İlçe Başkan Adaylarının sayıları artıyor. En ciddi ve kazanma şansı en yüksek olan adayların başında gelen Latif Yurt, neden ilçe başkanlığına aday olduğunu gazetemize anlattı.

Yurt, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtirken CHP Etimesgut delegelerinden gördüğü ilgi ve desteğin kendisi için büyük anlam taşıdığını ve bu desteğin her geçen gün arttığını kaydetti.

CHP Etimesgut İlçe Başkan Adayı Latif Yurt, adaylığının gerekçelerini ve birlikteliği nasıl sağlayacağını anlattı. İşte Yurt’un açıklamaları:

 

NEDEN ADAY OLDU?

“Etimesgut siyasetinde CHP’nin başarısız olmasını iki sebebe bağlıyorum. Birincisi; bugüne kadar ki örgütteki dağınıklılığımız, ikincisi ise adaylardaki yanlış tercihlerimizden kaynaklanan bir başarısızlık görüyorum Etimesgut siyasi sürecinde.

Bunu ortadan kaldırmanın birinci temeli sağlıklı ve nitelikli temsiliyette güçlü bir yönetim çıkarmak. Biz işin başından beri bu amaçla yola çıktık. Ancak bir önceki yönetimde olduğumuz dönem bunu gerçekleştiremedik. Şimdi bunu iyi bir örgütlenmeyle, sağlam, güçlü ve temsiliyette de iyi bir örgüt yaparsak adaylardaki nitelikli tercihimizi de şekillendirirsek başarı elde edeceğimizi düşünüyorum.  

Öncelikle Etimesgut’a toparlamak ve güçlü bir örgüt yapmak için adayız. Geldiğimiz bu noktada Etimesgut’ta çok ciddi bir dağınıklık var. Bu dağınıklılığı toparlayacağımızı düşünüyorum. Burada bugüne kadar Etimesgut’ta gelmiş bütün siyasi arkadaşlarımızın kendi aralarında bir masaya oturup oturmayacakları noktasında tereddütleri olduğunu düşünüyorum. Bizimle beraber bütün arkadaşlarımızın Latif Yurt ismi altında bir masada oturabileceklerine inandığımız için, tüm arkadaşlarımızı aynı masa etrafından buluşturabileceğimizi düşündüğümüz için aday olduk.

 

ÖRGÜT BÜTÜNLÜĞÜNÜ ÖNEMSİYORUZ

Seçimdeki başarı örgütteki bütünlükle kazanılır. Biz, bu bütünlüğü sağlayacağımızı düşündüğümüz için yola çıktık. Bugüne kadar gelmiş-geçmiş bütün bu yapıları, Etimesgut’un ilçe olduğu günden bu yana bir dinamiği olarak bütün unsurlarını en iyi bilen, örgütlenmede ve coğrafyadaki gelişmelerine bakarak, Topçu ve Ayyıldız mahallelerindeki kooperatifleşme ve yapılaşmasında görev alan bir insan olarak Etimesgut’un bütün dinamik yapılarını çok iyi bildiğim için, bu dinamik yapıları ortak noktada birleştirebilecek bir isim olarak kendimizi gördüğümüz için Etimesgut’u başarıya taşıyacağımızı düşünüyorum.

Etimesgut’un merkezinde, yerelinde; Etimesgut’un kendi çocuğu algısını ve bu algıyı da Latif Yurt ve arkadaşları olarak, Etimesgut’ta yetişmiş bir siyasetçi olarak Etimesgutluların da bunu gördüğünü biliyorum. Sahip çıktığını da biliyorum. Biz bu anlayışla yola çıktık. Etimesgut kendini yönetecek güce sahip iradeye sahip. Ankara’nın batı aksında en hızlı gelişen ve büyüyen bir ilçe. Ankara siyasetine yön verebilecek iradeye gelmiş bir ilçe. Tüm bunları göz önüne aldığımız zaman dışarıdan bir iradenin artık Etimesgut’a müdahale edemeyeceğini, Etimesgut’un çok ciddi, nitelikli bir nüfusa sahip olduğunu ve burada kendisini yönetebileceğini düşündüğümüz için,  özellikle yaşayan nüfusun nitelikli isimlerini siyasete katarak Etimesgut’un çok daha iyi yerlere taşıyacağını görüyoruz, biliyoruz ve inanıyoruz.

 

İÇ BARIŞI SAĞLAYACAĞIZ

Eğer biz buradaki oluşturduğumuz güçlü bir örgütle bu seçimi alırsak ki alacağımızı düşünüyoruz;

Kesinlikle ve kesinlikle barışı sağlayacağız. Bütün küskün arkadaşlarımızı kucaklayacağız, bütün örgütü kucaklayacağız. Gençliğimizi, kadın kollarımızı ve partimizin dinamik değerlerini ön plana çıkartacağız. Hepsini bu sürece ciddi anlamda dahil edeceğiz. Amacımız önce genel seçimlerde, sonra yerel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacağız.

 

Etimesgut’ta nüfus olarak ve seçmen olarak bu potansiyele sahibiz. Biz sadece Etimesgut’u sadece Cumhuriyet Halk Partisi ekseninde değil, Etimesgut’un ve Türkiye’nin bundan sonraki siyasi geleceğinde, özellikle ülkemizin geldiği bu noktada; sosyolojik, ekonomik ve kültürel ananelerine uygun çok ciddi yıpranmışlıklar ve çok ciddi bir kültür erezyonuna da taşınmış durumda bu ülkenin siyaseti. Biz o kültürümüzü, ahlakımızı, değerlerimize sahip çıkacak bir anlayışla siyaset yapmak zorundayız. O anlayışla da tüm Etimesgut’ta ortak bir iradeyle, ortak bir anlayışla, ortak birliktelikle, bütün bileşenleriyle bir araya gelerek Etimesgut’un; kendi içinden çıkan, kendi yöneteceği yöneticilerini bu sürece dahil etmek bizim temel amacımızdır.”

 

NEDEN LATİF YURT TERCİH EDİLMELİ?

Latif Yurt, önümüzdeki hafta içerisinde resmi olarak adaylığını da açıklayacağını ve ekibiyle birlikte şu an çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydederken sözlerine şöyle devam etti:

DELEGASYONUMUZ

Yalansız siyaset yaptığı için Latif Yurt tercih edilmeli.

Hiçbir zaman yolunu değiştirmediği için Latif Yurt tercih edilmeli. Bugüne kadar ne söylediyse söylediklerini yaptığı için tercih edilmeli.

Etimesgut’un yapısını ve geçmişini gerçekten çok iyi bildiği için..

Etimesgut’un kendi çocuğu olduğu için Latif Yurt tercih edilmeli..

Latif Yurt demek için en büyük sebep te; Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün bize mirasıdır. Aynı zamanda partimiz babamın bana mirasıdır. Latif Yurt, CHP’nin mirasyedilerinden değil mirasına sahip çıkan bir iradeye ve bir kimliğe sahiptir.

Bunun için delegasyonun Latif Yurt’u tercih edeceğini düşünüyorum ve bundan da eminim.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Latif, Yurt,, Neden, Aday, Olduğunu, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı