Haber Detayı
15 Temmuz 2017 - Cumartesi 15:05
 
Levent Gök, Sincan'da Yaşanan Elektrik Kesintilerini Sordu
CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Levent Gök, Sincan'da Sürekli Yaşanan Elektrik Kesintileri Hakkında mecliste soru önergesi verdi.
Sincan Haberi
Levent Gök, Sincan'da Yaşanan Elektrik Kesintilerini Sordu

Levent Gök, "Ankara’nın Sincan İlçesi, Yenihisar Mahallesi ve çevresinde her gün defalarca elektrik kesintisi yaşanmaktadır. Sürekli kesilip geri gelen akım sebebiyle elektronik eşyalar bozulmakta, buzdolabında saklanan gıda ve ilaç malzemeleri zarar görmektedir. Sincan’ın 150 haneli Çokören Mahallesinde bir adet elektrik trafosu bulunmaktadır. Tek trafonun kapasitesi mahalleye yeterli gelmemekte ve sürekli elektrik kesintisi yaşanmaktadır. Sincan İlçesi genelinde görülen elektrik aksaklıkları vatandaşlarımızı mağdur etmektedir." açıklamasında bulundu. Levent Gök'un onuya ilişkin verdiği soru önergesi şu şekilde:

1. Sincan’da sürekli yaşanan elektrik kesintilerinin sebebi nedir? Bu sorunlara neden bir çözüm getirilmemektedir?

2. 60 haneli mahallelerde 3 adet elektrik trafosu bulunurken, 150 haneli Çokören Mahallesi’nde neden sadece 1 trafo bulunmaktadır?

3. Elektrik kesintilerinden kaynaklanan elektronik eşya kayıpları, gıda ve ilaç bozulmalarından meydana gelen zararlar nasıl telafi edilecektir?

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Levent, Gök,, Sincan'da, Yaşanan, Elektrik, Kesintilerini, Sordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı