Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 11:05
 
Levent Gök'ten Ümitköy-Çarşı Kavşagı ile İlgili Önerge
CHP Ankara Milletvekili ve Grup Başkanvekili Levent Gök, Mutlukent Mahallesi 2074. Sokak (94. Sk.), Ümit Mahallesi 2444. Sokak ve 2432. Cadde kesişiminde bulunan ışıklı kavşakta sinyalizasyon ve yol daralması sorunları mevcut olduğunu belirterek konuyla ilgili mecliste soru önergesi verdi.
Çankaya Haberi
Levent Gök'ten Ümitköy-Çarşı Kavşagı ile İlgili Önerge

Levent Gök'ün TBMM'nde, Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılmasını istediği soru önergesi şu şekilde:

Ankara Mutlukent Mahallesi 2074. Sokak (94. Sk.), Ümit Mahallesi 2444. Sokak ve 2432. Cadde kesişiminde bulunan ışıklı kavşakta sinyalizasyon ve yol daralması sorunları mevcuttur. 2074. Sokaktan gelerek yolun karşısına geçmek isteyen araç ve yayalar sinyalizasyon eksikliği sebebiyle tehlike yaşamaktadırlar. 2432. Caddede kuzey yönünde giden araçlar sözü geçen kavşaktan batı yönüne dönmek ya da u dönüşü yapmak istediklerinde kavşağın daralması sebebiyle kaza ihtimaliyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Trafik yoğunluğunun yüksek olduğu saatlerde sözü geçen kavşak tamamen tıkanmakta vatandaşlarımız uzun zaman kayıpları yaşamaktadırlar.

Bu bilgiler ışığında:

1. Söz konusu kavşağın sorunları neden yıllardır çözülmemiştir?

2. Sinyalizasyon eksikliği ve yol darlığına ilişkin çalışmalar nelerdir? Herhangi bir proje yapılması düşünülmekte midir?

3. 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında sözü geçen kavşak bölgesinde kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Kazalarda gerçekleşen can ve mal kayıplarını açıklar mısınız?

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Levent, Gök'ten, Ümitköy-Çarşı, Kavşagı, ile, İlgili, Önerge,
Yorumlar
Haber Yazılımı