Haber Detayı
18 Ocak 2018 - Perşembe 20:09
 
Liselerarası Müzik Yarışması'nda Heyecan Başladı
Türkiye'nin müzik platformu fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, 21. Liseler Arası Müzik Yarışması'nda geri sayım başladı.
Güncel Haberi
Liselerarası Müzik Yarışması'nda Heyecan Başladı

Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini fizy ile yaşamaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” heyecanı adım adım yaklaşıyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde End Productions tarafından aralıksız 21 senedir yapılan yarışma, genç müzik yeteneklerini keşfetmek için çalışmalarını durmaksızın sürdürüyor.

Türkan Şoray’dan yıldız adaylarına önemli mesaj

Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmanın finaline katılan Türk sinemasının ‘Sultanı’ Türkan Şoray, bu yıl yarışmaya başvuracak olan genç seslere önemli bir mesaj gönderdi. Sultan; “Hayallerinizi gerçekleştirin, asla vazgeçmeyin” diyerek katılımcıları yüreklendirdi.

Müzik endüstrisine katkı sağlayan, yeteneklerin önünü açan, gençlere gerçek bir yarışma ortamında performanslarını sergileme şansı sağlayan organizasyon; sesine ve sahne performansına güvenen tüm liseli gençlere açık.

Türkiye genelinde yaklaşık 8000 okula duyurulacak olan yarışmada, geleceğin yıldız adayları en iyi olma mücadelesi verecek.

6 dalda para ödülü

Yarışmada dereceye girecek grupların başarısı para ödülüyle taçlandırılacak. Dereceye girenlere toplam 6 dalda, 70 bin TL para ödülü verilecek.

İcra dalında ilk üçe giren gruplar için…

1.lik Ödülü … 10.000 TL

2.lik Ödülü … 7.500 TL

3.lük Ödülü … 5.000 TL

Orkestra ve Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için…

1.lik Ödülü … 6.000 TL

2.lik Ödülü … 4.000 TL

3.lük Ödülü … 2.000 TL

Kız Solist, Erkek Solist ve Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için…

1.lik Ödülü … 3.000 TL

2.lik ödülü … 2.000 TL

3.lük ödülü … 1.000 TL

Ayrıca, jürinin performanslarına göre belirleyeceği 3 yarışmacıya, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından karşılıksız eğitim bursu verilecektir.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Liselerarası, Müzik, Yarışması'nda, Heyecan, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı