Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 23:54
 
Lokman Ertürk, Çevre ve Şehircilik Bakanı'nı Ziyaret Etti
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi ziyaret etti.
Ankara Haberi
Lokman Ertürk, Çevre ve Şehircilik Bakanı'nı Ziyaret Etti

Kahramankazan’ın çehresini değiştirerek modern bir görünüme kavuşturacak olan Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi’nin masaya yatırıldığı görüşmede, Başkan Ertürk projeye ilişkin Bakan Özhaseki’ye bilgi verdi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi makamında ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Bakanlar Kurulu kararının ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Satıkadın ve Kayı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi masaya yatırıldı. Başkan Ertürk, Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ilişkin Bakan Özhaseki’yi bilgilendirerek, projeyi anlattı.

Bakan’dan tam not

Bakan Özhaseki, gerçekleştirilen tespit ve ölçüm çalışmalarının ardından hazırlanan taslak planı yakından inceledi. Projeye ilişkin tüm detayları inceleyen Özhaseki, projeye tam not verdi. Kentsel dönüşümün önemine değinen Özhaseki, bakanlık olarak Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi’ne destek verdiklerini belirtti.  

Gönlümüzdeki yeri ayrı

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan’ın verdiği destansı mücadeleyi anımsatan Özhaseki, “15 Temmuz destanıyla kahraman unvanını alan güzide ilçemizin gönlümüzde her zaman ayrı bir yeri olacak” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Lokman, Ertürk,, Çevre, ve, Şehircilik, Bakanı'nı, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı