Haber Detayı
21 Nisan 2022 - Perşembe 22:33
 
Macaristan'ın Ankara Büyükelçiliğine Yeni Ofis Binası
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen temel atma töreni ile Macaristan Ankara Büyükelçiliği ofis binası inşasına ve rezidansrenovasyonuna başlandı.
Güncel Haberi
Macaristan'ın Ankara Büyükelçiliğine Yeni Ofis Binası

Türkiye’de ve dünyada gayrimenkul, inşaat ve enerji sektörlerinde seçkin işlere imza atan Polat Holding; Türkiye - Macaristan ilişkileri açısından önem taşıyan tarihi proje için düğmeye bastı. Holding, AnkaraAtatürk Bulvarı’nda bulunan Macaristan Büyükelçiliği ofis binası inşası ve rezidansrenovasyonu için temel atma töreni gerçekleştirdi. 

 

19 Nisan Salı günü gerçekleşen törene, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğluve Macaristan Hükümeti’nden Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Péter Szijjártó katıldı.

 

PéterSzijjártó açılış konuşmasında şunları ifade etti: “ Macaristan Türkiye arasındaki iş birliği ve stratejik ortaklıkher zaman Macaristan dış işlerinin odağında olmuştur. Macaristan’ın bu odağı her zaman böyle kalacaktır.” 

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Cumhuriyetin ilk yıllarında inşa edilen Macaristan Büyükelçiliği Konutu yaklaşık bir asır boyunca Macaristan’a hizmet etmiştir. Temelini atacağımız yeni binalar da önümüzdeki asır boyunca ilişkilerimize güç katacaktır. Büyükelçiliğin tarihi konutu ile yeni hizmet binasının aynı bahçede yanyana olmasının simgesel anlamları var. Tarihi konut köklü ilişkilerimizin, modern bina ise ilişkilerimizin geleceğinin sembolüdür.” dedi. 

 

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ise: “Polat Holding olarak bu iki ülke arasındaki dostluğun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Polat Holding’de ayrı bir yeri olan Macaristan ile dostluğun korunması, güçlenmesi, ilişkilerin pekiştirilmesi, geleceğe aktarılması, katma değer sunan yeni projelerin oluşturulması bizler için çok önemli.” dedi.

Toplamda 4.385 m2 kapalı alan olarakinşa edilecek 7 katlı yeni ofis binası, özel peyzaj çalışmaları ile zengin ve modern bir görünümde tasarlanıyor. Proje 2023 yılında teslim edilecek. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Macaristan'ın, Ankara, Büyükelçiliğine, Yeni, Ofis, Binası,
Yorumlar
Haber Yazılımı