Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 06:28
 
Mahmut Çakan: Terörü Lanetliyoruz
Yıllardır bölgemizde inşaat sektörüyle ilgili çalışmalarıyla öne çıkan, Sincan-Etimesgut ve eryaman’ın tanınmış işadamı ve müteahhitlerinden Çakan Grup’un sahibi Mahmut Çakan; ülkemizin en büyük sorunu olan terörle ilgili düşüncelerini gazetemize anlattı.
Ekonomi Haberi
Mahmut Çakan: Terörü Lanetliyoruz

Yıllardır bölgemizde inşaat sektörüyle ilgili çalışmalarıyla öne çıkan Sincan, Etimesgut ve Eryaman’ın tanınmış işadamı ve müteahhitlerinden Çakan Grup’un sahibi Mahmut Çakan, ülkemizin en büyük sorunu olan terörle ilgili düşüncelerini dile getirdi.
Sincan, Etimesgut ve Eryaman bölgemizin tanınmış işadamlarından ve inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden Mahmut Çakan, son günlerde artan terör olaylarına karşı bir açıklama yaparak “Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikranı bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında milletimizin birlik ve beraberlik duygusundan taviz vermeden, itidal içinde bir duruş sergileyeceğine inanıyoruz. Terörü şiddetle kınıyorum” diye konuştu.
Yakın zamanda İstanbul-Beşiktaş’ta, ardından Kayseri’de, yılbaşı gecesi İstanbul-Reina'da meydana gelen patlamalar ve katliamlar, Ankara’da Rus Büyükelçisi’nin suikaste kurban gitmesiyle ülkemizde huzurun bozulmaya çalışıldığına dikkat çeken Mahmut Çakan şöyle konuştu:
“Sadece bugün değil yıllardır bu tür sıkıntıları yaşıyoruz, olaylara şahit oluyoruz. Ama lanet olası terör olayları bir türlü bitmiyor. Hepimizin dileği terörün biran önce bitmesi ve insanlarımızın huzur içinde bu güzel ülkede kardeşçe yaşamasıdır. 15 Temmuz günü ülkesini teslim etmeyen halkımız bu tür eylemlere kesinlikle teslim olmaz ve olmayacaktır. Yazık günah, nice nice insanlarımızı kurban veriyoruz. Teröre destek veren bugün kim olursa olsun, hangi örgüt olursa olsun biran önce kökünü kazıyıp pimini çekmek lazım. Ülkemizin iyi günlere ihtiyacı var. Özellikle 2016 yılında yaşadığımız olaylar, çektiğimiz sıkıntılar, ekonomik açıdan zor günler geçiren bizleri de çok etkiliyor. Biran önce bu sıkıntıların sona ermesini istiyoruz. 2017 yılına umutlu girmek istiyoruz. İnşallah güzel günler göreceğiz ve önümüzdeki yıl sıfır, temiz bir sayfa açılsın umudundayız.”

OYUNA GELMEYELİM!
Kendisinin de doğulu olduğunu belirten Mahmut Çakan, “Doğu’da yaşamayan bir insan, oranın halini bilmez. Yaşamak lazım. Ben bir doğulu olarak 20-22 yıldır buradayım. Kardeşçe çalışıyoruz, bir aradayız. Çünkü biz kardeşiz, bu ülkenin çocuklarıyız. Hiç kimsenin bu ülkeyi bölmeye hakkı yoktur.  Bu süreç içerisinde kimsenin oyununa, komplosuna gelmemek lazım. Bu ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar.” dedi.

BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİ
BOZMAYALIM
Ülkemiz ekonomisinde, teröre bağlı olarak bir yavaşlamanın görüldüğüne dikkat çeken Mahmut Çakan, doların sürekli artmasının, ekonomik istikrarın bozulmasının en çok inşaat sektörünü etkilediğini ifade ederken “Özellikle ülkemizdeki sıkıntılar, iş sıkıntısı, para sıkıntısı, batan firmalar… Bunları da bir şekilde düzeltmek lazım. İnşaat sektörü bizim ekonomimizin bel kemiğidir. Sektör durma noktasında. Bu durumda kamu kurumlarının da özel sektörü desteklemesi gerekmektedir. Ama durum böyle iken Ankara Büyükşehir Belediyesi, Eryaman Karayatak bölgesi için müteahhitlere “Rekreasyon Bedeli” adı altında yeni bir harç kararı aldı. Bu da bölgede inşaat yapan pek çok müteahhittin geri adım atmasına sebep oldu. İnşaat sektöründe zaten çok yüksek olan kamu ödemelerine bir de bu eklenince bölge müteahhitlerinin çevrede bulunan diğer müteahhitler ile rekabet gücü tamamen ortadan kalktı. Sayın Belediye Başkanımızın da konuya gerekli ilgi ve hassasiyeti göstererek bu haksızlığı bir an önce ortadan kaldırmasını ve biz istihdam üreten iş adamlarını bir nebze olsun desteklemesini bekliyoruz. Herkes korkuyor, bekliyor. Yarın ne olacağını bilmiyor. Ama beklemekle olmaz. Bu çark böyle dönmez. Herkese görev düşüyor. Bir şekilde piyasayı rahatlatmak lazım, hepimizin elini taşın altına koyması lazım. Bu ülkede ticaret yapan, iş yapan, çalışan ve istihdam yaratan herkes sorumluluğun bilincinde olarak birlik ve beraberliğimizi bozmadan dik durmalıyız” diye konuştu.
Mahmut Çakan, son olarak “Tüm halkımızın yeni yılını kutluyor, 2017 yılında terörün son bulduğu, hiçbir sorun ve sıkıntının huzur ve mutluluğun önüne geçemediği yıl olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Yıllardır, bölgemizde, inşaat, sektörüyle, çalışmalarıyla, öne, çıkan, SincanEti
Yorumlar
Haber Yazılımı