Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 22:31
 
Mamak'a Yeni Bir Aile Merkezi Daha
Mamak’ta yeni bir aile merkezi daha tamamlanıyor..
Mamak Haberi
Mamak'a Yeni Bir Aile Merkezi Daha

Mamak’ı değiştiren ve dev yatırımlara imza atan Mamak Belediyesi, Büyük Kayaş Aile Merkezi’ni hizmete sunuyor. Büyük Kayaş Mahallesi’nde yapımında sona gelinen  merkez 1130 m² inşaat alanı ile mahalle sakinlerinin uğrak noktası haline gelecek. Ankara evlerinin özelliklerini taşıyacak olan Büyük Kayaş Aile Merkezi, her katında farklı etkinliklerle Mamaklıları ağırlayacak.

Aile Merkezlerini okul olarak görüyoruz

Mamak’ta binlerce kadın aile merkezlerimizden faydalandığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül,”Talebin her geçen gün arttığı aile merkezlerinin sayısını bizlerde artırıyoruz. Belediye olarak aile merkezlerine birer okul gibi bakıyoruz. Mamaklı kadınlarımız aile merkezlerimizde eğitimden kültüre, sanattan spora birçok alanda faydalanıyor” dedi.

Yüzde 95’i tamamlandı

İnşa edilen tesisin bodrum katında fitness salonu, soyunma odaları, duş ve tuvaletler, zemin katında derslikler ve 1. katında derslikler ve yemek salonu bulunuyor. İkinci katında toplantı salonu ve dersliklerin bulunacağı tesisin teras katında ise mescit olacak. Yapımında yüzde 95’i tamamlanmış olan Büyük Kayaş Aile Merkezi, peyzaj çalışmalarının bitmesi ile Mamaklıların hizmetine sunulacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'a, Yeni, Bir, Aile, Merkezi, Daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı