Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 19:52
 
Mamak Belediyesi'nden Vergi Uyarısı
Emlak ve iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergilerinin 2017 yılına ait 2. taksidi ödeme süresi 30 Kasım Perşembe günü sona eriyor.
Mamak Haberi
Mamak Belediyesi'nden Vergi Uyarısı

Vatandaşların herhangi bir cezai işlemle karşı karşıya kalmamaları için Mamak Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü'ne bağlı vezneler 30 Kasım tarihine kadar haftanın yedi günü çalışacak. Mükellefler belediye hizmet binasında, Mamak Kültür Merkezi’nde, Necip Fazıl Kültür Merkezi,  Kutludüğün, ve Lalahan’da bulunan veznelerden vergi borçlarının ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Her kuruş hizmet olarak dönüyor

Belediye hizmetlerinin aksamadan yerine getirilmesinin, mükelleflerin vergilerini zamanında ve eksiksiz yerine getirmeleriyle mümkün olduğunu bildiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, vatandaşlara ay sonu gelmeden ve sıkışıklığa maruz kalmadan vergilerini ödemelerini tavsiye etti. Akgül, “Vatandaşlarımıza e-belediye uygulamaları, kredi kartıyla ödeme gibi kolaylıklar sunuyoruz. Yatırdıkları vergilerin her kuruşu hizmet olarak Mamaklılara geri dönüyor” dedi.

Hafta sonu vezneler açık

Vatandaşlara online ödeme imkanı da sunan Mamak Belediyesi, yoğunluğu önlemek adına Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00 ve 16.00 saatleri arası vezneleri açık tutuyor. Mükellefler www.mamak.bel.tr adresine girerek e-belediye sistemini kullanarak vergilerini kolaylıkla yatırabiliyor. Online hizmetten faydalanacak vatandaşlar e-belediye sisteminin borç sorgulama bölümünde sicil numaralarını girerek kredi kartıyla borçlarını yatırabiliyor.Mükellefler online hizmet ve veznelerin yanı sıra emlak vergisi ödemelerini 210374 numaralı posta çeki numarasından, vergisi ödemelerini de gerçekleştirebiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Belediyesi'nden, Vergi, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı