Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 12:10
 
Mamak Camilerinde Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi Uygulanıyor
Mamak Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımı devam mahalle camilerinde çalışmalar devam ediyor.
Mamak Haberi
Mamak Camilerinde Osmanlı ve Selçuklu Mimarisi Uygulanıyor

Hürel, Çağlayan, Kıbrıs ve Kartaltepe Mahallelerinde inşa edilen camiler, Osmanlı ve Selçuklu Mimarisinin özelliklerini taşıyor. Mahalle camilerinde tarihi unsurların belirgin özelliği olan ahşap ve taş işçiliği de en güzel şekilde uygulanıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İhtiyaçlara cevap veremeyen küçük mahalle camilerinin yerine artık daha modern ve daha geniş mahalle camileri yapıyoruz” dedi.

Camiler en kısa sürede tamamlanacak

İnşa edilen mahalle camilerinde, Kıbrıs Mahallesi’nde yüzde 45’i tamamlanırken toplam 580 kişiye; Hürel Mahallesi’nde 755 m² inşaat alanına sahip cami 470 kişiye; Çağlayan Mahallesi’nde yüzde 80’ini biten cami 235 kişiye hizmet verebilecek. Mahalle camilerinde Kur-an Kursları da olacak. Vatandaşlar arasında büyük bir memnuniyetle karşılanan mahalle camileri en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacak.

Kartaltepe’ye çok amaçlı salonuyla yapılacak

Mahalle camisi yapılan bir diğer mahalle de Kartaltepe Mahallesi. 755 m² inşaat alanına sahip olan bu özel yapı, aynı anda 445 kişiye hizmet verebilecek. Cami içerisinde ayrıca kuran kursu ve 80 kişilik çok amaçlı salonda bulunacak. Projenin yüzde 60’ı da tamamlanmış durumda.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Camilerinde, Osmanlı, ve, Selçuklu, Mimarisi, Uygulanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı