Haber Detayı
24 Ekim 2017 - Salı 20:18
 
Mamak-Ekin Mahallesi'ne Aile Merkezi Yapılıyor
Mamak Belediyesi, ilçeye kazandırdığı aile merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Ekin Mahallesi’nde yapımında sona gelinen merkezde, hanımların sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlere yönelik çalışmalar yapılacak.
Mamak Haberi
Mamak-Ekin Mahallesi'ne Aile Merkezi Yapılıyor

Her katında farklı etkinlik

2 bin 250 metrekarelik kapalı alana sahip ve 3 kattan oluşacak merkezde; ilk katta biçki dikiş odası, el sanatları merkezi, bilgisayar odası ile spor salonu, soyunma odaları ve duşlar yer alırken, ikinci kat dersliklere ayrılmış durumda. Aile merkezinin çatı katında ise 60 kişilik seminer salonu ile yabancı dil ve internet odaları ile hizmete sunulacak. Son derece fonksiyonel olarak tasarlanan, her katında farklı bir etkinlik alanı bulunan ve Selçuklu Mimarisi’nin özelliklerini taşıyan Ekin Mahallesi Aile Merkezi’nin inşaatının yüzde 80’i ise tamamlanmış durumda.

Her yıl yenilerini ekliyoruz

Hizmete başlayan bütün aile merkezlerin tam kapasiteli olarak hizmet verdiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Her yıl aile merkezlerimize yenilerini ekliyoruz. Yapımı büyük bir hızla devam eden Ekin Aile Merkezi’miz tamamlandığı zaman mahalle sakinlerine çeşitli kurslarla, organizasyonlarla hizmet edecek” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak-Ekin, Mahallesi'ne, Aile, Merkezi, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı