Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 16:47
 
Mamak-Eserkent Konutları Yoğun İlgi Görüyor
Mamak Eserkent Sosyal Konutları, 65 yaş üstü vatandaşlar ve ekonomik durumu olmayan yeni evli çiftlere tahsis edilmek üzere yenilenerek sıcak bir yuva haline dönüştürüldü. Başvuru süreci 15 Ocak tarihine kadar devam edecek 1+1 konutlara, Başkentliler yoğun ilgi gösteriyor.
Mamak Haberi
Mamak-Eserkent Konutları Yoğun İlgi Görüyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projelerle örnek olmayı sürdürüyor.

    Başkent’te yaşayan dar gelirli vatandaşların ekonomisine katkı sağlayacak sosyal konut projesi ile 65 yaş üstü ve yeni evli çiftleri sevindiren Başkan Yavaş, 18 yıldır atıl durumdaki Mamak Eserkent Sosyal Konutlarını yeniletti ve 29 Ekim’de açılışını yaptığı konutların aylık 100 TL’ye kiraya verileceğini açıkladı.

 

1+1 400 KONUT YENİ SAKİNLERİNİ BEKLİYOR

    Büyükşehir Belediyesi tarafından baştan aşağıya yenilenen Mamak Eserkent Sosyal Konutlarının tahsisi için başvuru süreci devam ediyor.

    Aylık 100 TL’den kiraya verilecek konutlara Başkentliler yoğun ilgi gösterirken, 1+1 büyüklükteki 400 konut için başvurular 15 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

Aylık gelirin 3 bin TL’yi geçmemesi ve eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması şartının arandığı başvurularda ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma koşulu da aranıyor. Başvuru sahiplerinden ikametgahlarının en az 6 ay öncesinden itibaren Ankara’da olduğunu belgelemesi istenirken, taleplerin alınmasının ardından 1+1 konutlar noter huzurunda yapılacak çekilişle yeni sahiplerine tahsis edilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak-Eserkent, Konutları, Yoğun, İlgi, Görüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı